У сьомий день міжнародного театрального фестивалю "Homo ludens", у миколаївському драмтеатрі виступив творчий колектив Хмельницького театру з виставою виставу-перфоманс "Маріуполь_надія_на_світанок".
На сцені в укритті актори показали декілька днів з життя маріупольців, незнайомих один з одним. Їх у сховище загнала війна. Всі вони чекали на евакуацію з міста, яке знаходилось під ворожими ударами російського агресора.
Там, у сховищі, показується історія різних життів. Жінка, яка втратила сина, адже той вирішив воювати "за родіну - за днр", батько та донька, чиї мама/дружина, брат/син загинули у Маріуполі; молода жінка, яка закохалась у військового, тим самим відмовившись від евакуації, за яку домовився її "котік" і та, хто дуже сумує за радянським союзом та чекає на "освободітелей" разом зі своїм коханцем, хоча її син - повна її протилежність.
Це історія про те, як можна жити далі всупереч усьому жаху, що відбувається. Щоб побачити світанок навіть в укритті, де немає вікон.
Додамо, що активну участь у виставі брали і глядачі, адже самі ж герої звертались і до гостей з питаннями та навіть провели своєрідну терапію - кожен зміг намалювати малюнок. Як сказала, одна з героїнь вистави - творчість заспокоює у важкі моменти.
Художній керівник та директор Миколаївського театру Артем Свистун подякував хмельничанам за показ вистави та за те, що змогли приїхати, незважаючи на ракетну загрозу.
Він зауважив, що Хмельницький театр один з перших допоміг миколаївським театрам під час війни, зокрема пригнав фуру з водою, коли місто залишилось без води.
- Коли Миколаїв минулого року, знаходився без краплі води, це перший директор, який зателефонував і спитав чим допомогти. Саме вони направили фуру води, щоб підтримати наш театр. Коли по театру стався прильот С-300, наступного дня передали кошти, підтримали генераторами, ОСБ.
Артем Свистун також нагородив театр дипломом лауреата фестивалю.
- Сьогодні було вже два польоти, є небезпека, ввимкнувся генератор, але ми відчували разом з вами ту енергію, яку ми відчули від вистави, - сказав Артем Свистун.
Цією виставою ми хотіли передати, що Хмельницький співпереживає всім українцям, всім маріупольцям. Ми намагались відтворити це, - сказав директор Хмельницького обласного театру Андрій Ковальчук.
Він додав, до п'єса писалася у співавторстві з людиною з Маріуполя.
- Багато хто з переселенців з Маріуполя дивились цю вистави і співпереживали разом з нами. Ця вистава була постава в укритті. Я дякую авторам, які долучились до поїздки на фестивалі, адже рішення було непростим. Я дякую всім присутнім, які незалежно від небезпеки, прийшли на виставу. Вистава відбулась, фестиваль продовжується!
Вже завтра у Миколаєві завершується фестиваль моно-виставою "Проста українська скіфська баба" за мотивами роману Тамари Горіха Зерня "Доця".
Фото: Ігор Арчібісов.