Екологи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка під час вивчення лісових природоохоронних територій Березнянського лісництва натрапили на цікаві види із Червоної книги України.
Під час експедиційних виїздів завідувач кафедри екології, географії та природокористування Юрій Карпенко й аспірант кафедри Євгеній Асмаковський виявили локалітети, а саме лілію лісову, коручку чемерниковидну та плаун колючий. Окрім цього дослідники натрапили на шість видів судинних рослин регіонального рівня охорони. Але найцікавішою знахідкою став гриб-баран, який також занесений до Червоної книги України.
«Цей гриб ще називають бараняча голова. Він у нас дуже мало поширений. Зустрічається в старих ділянках соснового лісу. Зазвичай він росте на пнях, зрізах, зрубах. Характерний для правобережжя України, тобто для західних областей, передгір’я Карпат. У моєму житті це перша знахідка такого гриба. Він їстівний, дуже смачний. Наші колеги вже його куштували. Всі живі і здорові. А знайшли його у хвойних лісах між Бігачем і Березною», – в коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Юрій Карпенко.