Бюджетний комітет Верховної ради переглянув рішення щодо законопроєкту про ПДФО з військових та вніс свої правки.
Як повідомила голова комітету Верховної ради з питань бюджету Роксолана Підласа, з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року військове ПДФО спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).
За словами парламентарки, з 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан військове ПДФО розподіляється в таких пропорціях:
- Всі інші параметри законопроєкт рекомендуються залишити без змін, - резюмувала голова бюджетного комітету ВР.
Нагадаємо, 7 вересня Миколаївська міська рада прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО.
Міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що надходження у бюджет Миколаєва на 46% складалось саме з військового ПДФО. Мер стверджує, що без цих коштів не вистачатиме на оплату зарплат, комунальних послуг, обслуговування міста.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що за час повномасштабного вторгнення доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО збільшились у вісім разів. За словами очільника Уряду, коштом військового ПДФО будуть закуповувати техніку та виробництво зброї.
Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім розповів, що Уряд буде доплачувати з державного бюджету місцевим громадам задля збалансування бюджетів нижчих рівнів.
Згодом у Міністерстві фінансів України відповіли на звернення Миколаївської міської ради щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО та заявили, що зміни до прийнятого уже в першому читанні законопроєкту може внести тільки Бюджетний комітет Верховної Ради.