"Уже рік нам щодня смердить фекаліями з каналізації, дихати неможливо": тернополяни обурені ситуацією на одній з вулиць



Мешканка багатоповерхівки на вулиці Довженка у Тернополі Людмила Обушко хоче продати квартиру через колектор, розташований поруч з будинком. Понад рік тому комунальне підприємство "Тернопільводоканал" розрило тут каналізацію і увесь цей час люди відчувають сморід. Неодноразово зверталися за поясненнями до водоканалу.

Про це розповіла Суспільному Людмила Обушко. У водоканалі відповіли, що запаху немає.

Людмила придбала понад рік тому квартиру на вулиці Довженка, 26. Жінка говорить, через постійний сморід, який іде від колектора, розташованого поруч з будинком, доведеться її продати.

"Колектор відкритий, каналізація відкрита і всі стоки з половини району стікають в нашому напрямку. Всі запахи, потім випаровування, а ми знаємо, що може в каналізації знаходитися, ідуть в повітря, у квартири. На всі звернення, які робить голова ОСББ нашого будинку, ми маємо тільки відписки".

Жителька будинку

Жителька будинку

Людмила Обушко. Фото: Суспільне Тернопіль

Голова ОСББ Павло Фундитус каже, щоб розв'язувати проблему, неодноразово зверталися за поясненнями до комунального підприємства "Тернопільводоканал".

"Запах цей стоїть вже понад рік. Після нашого звернення вони обгородили ділянку, але запах нікуди не дівся. Ми звернулися до них другий раз. Вони після другого разу сказали, що колектор просто відкривали, а тепер закрили, що запаху немає. Запах далі є. В під'їзді такий стійкий запах отих фекалій. Вікно відкрити не можливо, діти на майданчик вийти не можуть, жити в цьому будинку просто неможливо. Це не тільки тут, це всі будинки навколо нюхають, дихають і це відчувають".

Аби отримати коментар щодо проблем, пов'язаних з реконструкцією колектора, кореспонденти Суспільного звернулися до комунального підприємства "Тернопільводоканал". Там пообіцяли дати відповіді у понеділок.

Колектор

Колектор

Вигляд колектора з будинку. Фото: Суспільне Тернопіль

За коментарем ми також зверталися до Держекоінспекції. Там повідомили, що це не їхня компетенція. Наразі не отримали відповіді і від Держпродспоживслужби.

Щоб дізнатися, чи впливають каналізаційні випари на здоров'я людей, які проживають у будинках, розташованих поблизу колектора на вулиці Довженка, кореспонденти Суспільного звернулися до обласного Центру контролю та профілактики хвороб.

"Каналізаційні стоки небезпечні в тому плані, що під час бродіння їх можуть утворюватися гази, три основних компоненти, це метан, найбільше його в стічних водах і каналізаційних стоках, сірководень і аміак.

Метан небезпечний в плані того, що він вибухонебезпечний. А стосовно неприємного запаху якраз і впливу на здоров'я населення, це може бути сірководень і аміак. Це небезпечно тим, що можуть бути загострення хронічних хвороб. Це можуть бути якісь алергічні реакції у людей, якісь прояви з боку дихальної системи", — розповів заступник гендиректора обласного Центру контролю хвороб Юрій Дементьєв.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW