Запеклі бої за контроль над цим містом із великими втратами обох сторін називають найкривавішою битвою піхоти з часів Другої світової війни. Точаться вони від 1 серпня 2022 р. й дотепер, передає інтернет-видання bigkyiv.com.ua.
Як ідеться у повідомленні на сторінці Музею війни у соцмережі, відвідувачі можуть ознайомитися з життєписами 14 захисників – сталевих титанів, завдяки яким бахмутська балада ввійде у світову історію. Сам простір Нижньої брами Київської фортеці нагадує про незламність м. Бахмут, а стилістичне оформлення вітрин – про аскетичний солдатський побут.
Кураторка виставки Ірина Коцаб’юк призналася, що між виникненням ідеї та її реалізацією було чимало творчих пошуків, адже представити музейними засобами динамічні події з бахмутського напряму дуже непросто. Проте спілкування з родинами загиблих героїв надихало й давало сили.
На виставці представлені особисті речі військових, прапори, відеоспогади доповнено фотосвідченнями, які надійшли від офіцерів пресслужб бригад Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України.