Жителька Баранівської громади щиро повірила, що допомагає доньці відшкодувати збитки за пошкодження чужого майна. Коли ж зрозуміла, що спілкувалася з шахраями, а її дочка не потрапляла у неприємності, жінка звернулася до поліції.
Заявниця розповіла поліцейським, що минулого дня на її мобільний зателефонував незнайомець. Чоловік назвався працівником поліції та повідомив про «проблеми» у її дочки. Водночас співрозмовник запропонував «залагодити питання» за допомогою відкупного. Тож жінка погодилась та переказала на шість банківських рахунків близько 35 тисяч гривень.
Нині правоохоронці встановлюють осіб, які шляхом обману заволоділи її коштами, у межах відкритого кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Поліцейські закликають громадян бути більш обачними під час телефонного спілкування з незнайомцями. Адже співрозмовник може назватися будь-ким та розповісти вигадану історію. Зауважте, шахраї зазвичай емоційно тиснуть на співрозмовника, не дають часу на роздуми, аби досягти своєї мети. Тому важливо у критичній ситуації заспокоїтися й обдумати те, що вам повідомили.
Тому запам’ятайте:
Відділ комунікації поліції Житомирської області