Коли горить українська земля під ногами…
від людської недбалості
З початком осіннього періоду збільшилася кількість виїздів рятувальників на гасіння пожеж в екосистемах. Лише за добу, що минула, на Хмельниччині ті з семи пожеж – чотири на відкритій території.
Горить трава, бур’ян із присадибних ділянок, людське майно та найгірше - заживо згорають живі невинні дикі тварини, гинуть люди - усе це не ворожі обстріли, а необдумані вчинки українців.
До прикладу, цієї доби у місті Кам’янець-Подільський пожежа на відкритій місцевості сталася на території автозаправної станції… Можна лише уявити наслідки та біду, яку міг спричинити вогонь та людське бажання «згарища» на місці сухої рослинності. Або ж загоряння торф’яників, які також спровоковані людською рукою, надзвичайно важко приборкати навіть професійним пожежникам.
Протягом 27-28 вересня на Хмельниччині зареєстровано сім пожеж, чотири з них виникли на відкритій території. Так, поза межами с. Гарнишівка горів торф. Пожежу ліквідовували волочиські рятувальники разом із працівниками двох добровільних пожежних команд місцевих підприємств. Також екосистеми горіли поза межами с. Плесна Шепетівського району та с. Радісне Хмельницького району, а на проспекті Грушевського в м. Кам’янець-Подільський суха трава палала на території автозаправної станції. Двічі надзвичайними ліквідовували пожежі господарчих споруд. З різних причин вони палали на вул. Травнева в с. Ганнівка та на вул. Садова в с. Хропотова Кам’янець-Подільського району. У ніч на 28 вересня в с. Нова Синявка Хмельницького району спалахнув трактор Fendt. Це займання ліквідували старосинявські рятувальники. Нещасних випадків на пожежах не було.Саме тому почасту до гасіння пожеж першими стають добровольці-вогнеборці, долучаються і працівники добровільних пожежних команд місцевих підприємств щоб допомогти здолати масштаби, які постали перед рятувальниками.
ДСНС:
Одна іскра – десятки метрів згарища, які забирають людські життя, вимагають застосування величезних людських та матеріальних ресурсів.Одна іскра, якої не має бути, бо усім нам жити на цій землі…
Та навіть адміністративна відповідальність та покарання гривнею – не зупиняють паліїв. Нам і нашим дітям тут жити, дихати один повітрям. Чи варта одна іскра зламаних доль загиблих людей? Чи варта одна іскра – небезпечних до вдихання хімічних сполук? Чи варта одна іскра – величезних людських та матеріальних ресурсів? Відповідь на ці запитання має дати кожен із нас, і той, хто зараз думає спалювати сміття…