Комунальне підприємство "Житомирводоканал" розповідає, що обслуговує 259 км каналізаційних мереж - це приблизно як відстань від Житомира до Тернополя.
Щодня сміттям, спущеним в унітаз, забиваються десятки метрів трубопроводів, які рано чи пізно влаштовують «бойкоти», відмовляючись надійно служити містянам.
Засмічуються не лише ті труби, які обслуговує наше підприємство, а й ті, які НЕ перебувають на нашому балансі. У підприємстві зазначають, що опрацьовують десятки звернень щодня. Звісно, на кожне із них вимагається швидка, оперативна реакція, але прочистка одного колодязя - часоємний, надскладний процес.
Як же комунальники працюють із отриманими заявками на усунення каналізаційних заторів?
Насамперед вони прочищають ті колодязі, затори на яких можуть нашкодити екологічному благополуччю міста і перебувають на балансі водоканалу. Але, як зауважують у підприємстві, фахівці намагаються простягувати руку допомоги й тим абонентам, які під'єднані до комунікацій, які водоканал не обслуговує. У цьому випадку звернення опрацьовуються в порядку черги.
Вчора, 27 вересня, фахівці прочищали саме такі каналізаційні колодязі, забиті спресованими затверділими жировими відкладеннями та вологими серветками на вул. Тараса Бульби-Боровця, 32.
«Друзі, дуже важливо розуміти, що харчовим відходам, олії, вологим серветкам - не місце в каналізації! Якщо кожен із нас свідомо ставитиметься до користування каналізацією, то не доведеться чекати черги для її прочистки! Усі відходи - у смітник!», - підсумовують у водоканалі.