Оформлення пенсії онлайн: покроковий алгоритм дій від ПФУВ Україні активно впроваджують електронні послуги, які спрощують низку соціальних процедур для громадян. Однією з таких є можливість оформлення пенсії онлайн. Яким чином українці можуть скористатися цією послугою та які умови існують розповіли в Пенсійному фонді.

Умови для оформлення пенсії онлайн

Першою умовою для оформлення пенсії онлайн є наявність необхідного стажу. Відповідно до законодавства, людина повинна мати достатньо відпрацюваних років, щоб отримувати пенсію.

Другою умовою є наявність кваліфікованого електронного підпису. КЕП є важливим інструментом для забезпечення безпеки і достовірності інформації в онлайн-середовищі. Він дозволяє підписувати документи та надсилати їх електронно.

Як подати заяву на призначення пенсії онлайн

Для оформлення пенсії через інтернет, майбутньому пенсіонеру потрібно виконати наступні кроки.

  • 1. Зайти на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою portal.pfu.gov.ua.
  • 2. Обрати вкладку «Заява про призначення пенсії».
  • 3. Авторизуватися за допомогою КЕП та перейти до заповнення заяви.
  • 4. У розділі «Про пенсійне забезпечення» вибрати вкладку «Заява на призначення пенсії». Узгодити дистанційне інформування та обрати спосіб отримання повідомлень про обробку заяви. Натиснути «Продовжити» та обрати вид пенсії (наприклад, "Пенсія за віком").
  • 5. Заповнити анкету-опитування та надати згоду на передачу й обробку персональних даних.
  • 6. Прикріпити скановані копії необхідних документів. На екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії, яка заповнена за результатами попередніх кроків. За потреби можна редагувати внесені дані.
  • 7. Підписати заяву за допомогою КЕП та надіслати її до Пенсійного фонду України, натиснувши «Підписати та відправити до ПФУ».

Після обробки заяви людина отримає інформацію про стан її обробки та рішення про призначення пенсії обраним під час заповнення анкети способом.

Зазначаться, що такий підхід дозволяє уникнути черг та спростити процедуру отримання пенсійних виплат.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW