Поєднання професіоналізму й відповідальності до роботи у лісі: історія Олександра Дідуса, який знайшов себе в охороні лісу



Чим займається інженер з охорони і захисту лісу? Розповімо на прикладі працівника філії «Ємільчинське лісове господарство» Олександра Дідуса

Без цієї спеціальності неможливо уявити лісову галузь, адже її представники постійно стежать за станом лісів, окреслюють майбутню зону лісонасадження та догляду за ним, а згодом – якісно проводять заготівлю деревини.

Після закінчення школи Олександр спробував піти шляхом мами і вступив до педагогічного інституту. Проте, завершивши бакалаврат, вирішив паралельно здобути вищу освіту на факультеті лісового господарства. Відразу після навчання, разом з одногрупниками Олександр влаштувався на роботу в Ємільчинському лісгоспі. Там він знайшов себе в охороні лісу і вже п'ятий рік успішно доводить, що його професія – це правильний вибір у житті.

Загалом до обов'язків інженера з охорони та захисту лісу входить багато завдань: збереження лісу від пожеж та самовільних рубок, організація гасіння пожеж, проведення рейдів для виявлення порушників. Робочий день дуже насичений, тож потрібні не лише досвід, а й швидкість та вміння передбачити наступні кроки.

Він точно знає: головні професійні навички можна здобути лише на практиці, а не в університеті. Тому для Олександра найкраща школа – це брати участь у всіх лісових роботах: рейдовій діяльності, охороні тварин, висадці лісу та передачі досвіду учням шкільних лісництв.

Отже, поєднання професіоналізму й відповідальності до роботи у лісі – ось фундамент, на якому ґрунтується успіх лісівників нового покоління.

Столичний лісовий офіс

ДП «Ліси України»



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW