Через двадцять чотири години після того, як Азербайджан почав наступ на території Нагірного Карабаху, сторони досягли угоди про припинення вогню.
Влада невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки заявила, що прийняла пропозицію російських миротворців припити вогонь.
Угода набирає чинності з 13:00 20 вересня 2023 року.
Однією з ключових вимог, яку прийняли сили Карабаху, є пропозиція повного роззброєння.
"Протягом двох днів затятих боїв підрозділи Збройних Сил Арцаха героїчно оборонялися від супротивника, який перевершував у кілька разів у живій силі та військовій техніці, завдавши йому найбільших втрат. На жаль, арцахська сторона також має втрати і поранених, а на деяких ділянках супротивнику вдалося прорватися до бойових позицій сил оборони, взяти під свій контроль низку висот та стратегічних вузлів доріг", - йдеться у заяві невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки.
У зв'язку з цим влада Карабаху "приймає пропозицію командування російської миротворчої місії щодо припинення вогню".
Бойові дії, згідно з домовленостями з російською стороною, мають припинити о 13:00 20 вересня.
Також у заяві йдеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.
Питання з Азербайджанською стороною щодо "реінтеграції" та забезпечення прав і безпеки вірмен Нагірного Карабаху обговорюватимуться на зустрічі у місті Євлах 21 вересня.
Близько 120 тисяч етнічних вірмен живуть живуть в південнокавказькому анклаві, який міжнародно визнаний частиною Азербайджану.
Три роки тому Азербайджан повернув собі території в Карабаху та навколо нього, а у вівторок зажадав повної капітуляції.
Азербайджан підтверджує умови припинення вогню
Міністерство оборони підтверджує, що бойові дії будуть призупинені, якщо невизнана Нагірно-Карабахська республіка здасть все озброєння та важку техніку, а всі військові, зокрема збройні сили Вірменії, складуть зброю і підуть з бойових позицій.
Саме ці умови Баку виставив учора. Карабах погодився на ці умови.
З сіл Нагірного Карабаху евакуювали понад 2 тисячі цивільних у розташування миротворців, повідомляє російське міністерство оборони.
Російське відомство також зазначило, що російські миротворці "здійснюють цілодобовий моніторинг обстановки та стежать за дотриманням режиму припинення вогню".