Вугілля з окупованого Донбасу експортують до ТуреччиниЦьогоріч до Туреччини, члена НАТО, з окупованих Росією територій України було експортовано вугілля на суму щонайменше 14,3 мільйона доларів. 

Про це пише Reuters з посиланням на дані російської митниці, інформує Lb.ua.

У період із лютого по липень 2023 року до Туреччини доставили близько 160 400 тонн вугілля з окупованих східноукраїнських регіонів Донецької та Луганської областей. Три виробники, зазначені в митних даних, підтвердили агентству, що протягом цього періоду вони постачали вугілля з двох регіонів до Туреччини.

На відміну від США та Євросоюзу, Туреччина не обмежувала торгівлю з Росією чи територіями України, контрольованими Москвою. Вашингтон застеріг компанії, щоб вони не допомагали Москві вести війну проти України чи обходити санкції.

Туреччина – член НАТО, раніше неодноразово заявляла, що визнає територіальну цілісність України. Анкара відіграла ключову роль у посередництві угоди про експорт українського зерна через Чорне море.

Дані, перевірені Reuters, показали, що вугілля від щонайменше 10 виробників відправлялося до Туреччини в період з лютого по липень. Анкара була найбільшим експортним напрямом вугілля з анексованих регіонів, на її частку припало 95% поставок за цей період.

Туреччина, великий споживач та імпортер вугілля, йде врозріз зі світовою тенденцією, збільшуючи частку вугілля у виробництві електроенергії. Відповідно до офіційних даних, у першій половині цього року з імпортованого вугілля було вироблено 31,5 мільйона мегават-годин електроенергії, що на чверть більше, ніж за той же період 2022 року.

Продавці вугілля зареєстровані в Росії та на анексованих українських територіях. За даними митниці, покупцями стали компанії, зареєстровані в Гонконгу, ОАЕ та офшорних юрисдикціях, включно з Белізом та Британськими Віргінськими островами. У списку не було турецьких компаній.

У листопаді тодішній “глава” так званої «ДНР» Віталій Хоценко заявив, що регіон вже експортує вугілля до Туреччини, звідки воно йде на ринки Близького Сходу та Африки.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW