В Україні хочуть зробили електронний реєстр для військовозобов’язаних: що варто знатиУ електронному Реєстрі будуть дані про військовозобов’язаних, призовників та резервістів.

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт про електронний Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Про це повідомляє УНІАН.

Це електронний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів має додати ідентифікацію, також оформити документи, видати, пересилати, вилучити та повернути державі їх. Також можуть визнавати документи військового обліку недійсними.

У цьому реєстрі будуть зберігатись персональні та службові дані про призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У тому числі там будуть дані про те, де є потреба у комплектуванні особового складу ЗСУ або інших військових формувань.

Мова йде про законопроєкт, який покращить обробку та використання даних у державному реєстрі для військового обліку та щоб отримати статус ветерани війни за воєнного стану. (№10062).

Авторами тексту цього законопроєкту є близько 100 депутатів. Його оприлюднили на сайті парламенту. Це має бути електронною-комунікаційною системою, яка буде автоматизована.

Державна податкова служба та Державна міграційна служба поставляють Міністерству оборони (яке є власником Реєстру) персональні дані всіх громадян України віком від 17 до 60 років.

Проєкт закону налагоджує обробку додаткових персональних даних, включаючи номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти, інформацію про адміністративні  правопорушення, володіння іноземними мовами, відомості про дозвільні документи про право на володіння та користування зброєю, відомості про документи, що дають право на в’їзд та виїзд з України, відомості про посвідчення водія на право керування транспортним засобом.

У пояснювальній записці зазначається, що завдяки цьому реєстру покращиться взаємодія між державними реєстрами. А через електронну процедуру військовослужбовці зможуть отримати статус учасника бойових дій, інвалідність внаслідок війни, членів сім’ї загиблих або померлих захисниць та захисників. 

Також законопроєктом передбачається можливість подачі заяв у паперовій та електронній формі, що визначає порядок, яким військовослужбовці можуть отримати статус УБД під час воєнного стану. 

Згідно з умовами законопроєкту, статус учасника бойових дій набувається автоматично після як сформується витяг на основі єдиного електронного ідентифікатора (QR-код, штрих-код, цифровий код).

Серед інших реформ, у проєкті закону створять Електронний кабінет призовника. Це - частина Реєстру, що відображає персональні дані конкретної особи.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW