Учені провели цікавий експеримент і виявили, що генетично модифіковані клітини, імплантовані мишам із діабетом, починають виділяти інсулін під впливом музики.
Перспективний варіант клітинної терапії діабету знайшла команда вчених зі Швейцарії. Щоправда, успіху вдалося досягти поки що лише в дослідах на мишах, хворих на діабет І типу.
Цікаво. Найефективніше на тварин діяла пісня We Will Rock You гурту Queen. Взагалі музика цього гурту виявилася справді цілющою для мишей-діабетиків.
А ось класична та інструментальна мали ледь помітний вплив.
Цікаво. Найефективніше на тварин діяла пісня We Will Rock You гурту Queen. Взагалі музика цього гурту виявилася справді цілющою для мишей-діабетиків.
А ось класична та інструментальна мали ледь помітний вплив.
Річ у тім, що клітини багатьох організмів мають чутливі іонні канали, через які передаються речовини під впливом механічного подразника. А оскільки звук може проявлятися як механічні вібрації, він може стати таким подразником.
Вчені вирішили застосувати звукові хвилі для стимулювання виділення біологічно активних речовин, включно з інсуліном, який необхідний хворим на діабет.
Далі вчені провели додаткові експерименти на мишах з діабетом 1 типу, яким було імплантовано генетично модифіковані клітини: мишей піддали впливу звукових хвиль від пісні "We Will Rock You" та інших треків.
15-хвилинна сесія з піснею Queen щодня допомагала підтримувати нормальний рівень інсуліну в крові. Пісні "Live to rise" з фільму "Месники" і "We are the Champions" також мали схожий ефект,
– йдеться в повідомленні.
Цікаво, що звичайний фоновий шум чи розмови не стимулювали у тварин виділення інсуліну.
Водночас науковці зазначають, що ніякого дива у цьому немає. Вони просто дослідили механочутливі іонні канали клітин, крізь які транспортуються речовини під впливом механічного подразника.
Але наголошують, що це відкриття у майбутньому зможе стати основою розробки технології, за допомогою якої лікувати таке важке захворювання, як діабет, можна буде прослуховуванням улюбленої музики.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua