Чернівецька єврейська громада святкує початок нового рокуУ Чернівцях єврейська громада святкую початок нового року Рош га-Шана.

15 вересня розпочинається святкування одного з найважливіших єврейських свят - Рош га-Шана.

Цьогоріч святкують 5784 рік від створення світу. Час святкування щорічно змінюється через особливість календаря. 

Голова правління єврейської громади Чернівецької області Леонід Мільман у себе в Facebook повідомив, що цієї неділі в синагозі сурмитимуть у шофар, аби наступний рік був солодким і гарним, аби всі були записані в книгу життя і процвітання. 

Зручний формат новини у нашому Telegram

Довідка: Шофар - єврейський ритуальний музичний інструмент, зроблений з рогу тварини (зазвичай барана). Звук шофара означає, що людина повинна подумки озирнутися на минулий рік, згадати свої помилки та проаналізувати свої вчинки.

Рош га-Шана - найважливіше свято єврейського календаря. Юдеї відвідують богослужіння і читають молитви про покаяння і самоаналіз, каються в негідних вчинках і просять Божої милості.У сам Новий рік євреї збираються сім'ями, читають Тору і накривають святковий стіл. Готують булочки, змочені медом, обов'язково подають до столу яблука і гранати, а з солоних страв - фаршировану рибу.

На Новий рік є традиція ташліх. Після полудня віруючі сідають на березі річки чи озера і читають вголос молитви. Потім з'їдають обрядовий хліб, а крихти кидають у водойму для риб.

Читайте: Як у Чернівцях цікаво провести час 16-17 вересняAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW