Їх серця зупиняються, щоб могли битися наші: Рівне проводить ще двох ГероївСьогодні жителі Рівненської громади зібралися на майдані Незалежності, щоб попрощатися з двома мужніми захисниками - Андрієм Благодирем та Павлом Ващиком. Вони до останнього боронили рідну землю і віддали за неї найцінніше - своє життя.

Про це повідомили на сторінці Рівненської міської ради.

Андрій Благодир народився 19 квітня 1988 року у Рівному. Закінчив школу №27. Навчався в НУВГП впродовж одного року, після чого працював в будівельній галузі, їздив на будівництва по всій Україні.

В армії не служив, але після 24 лютого 2022 року, не зміг залишатись осторонь страшних подій та вже в липні того ж року взяв до рук зброю й пішов захищати свою країну.

«Про службу він взагалі нічого не розповідав. Писав, що йде на роботу, зв’язку не буде. Лише через декілька днів після того, як не виходив на зв’язок писав «Мамо, я повернувся», - розповідає мама захисника Лідія Благодир.

В дитинстві Андрій шукав себе, спробував себе майже у всіх спортивних секціях. Завжди любив займатись чимось новим, пізнаючи світ та себе.

Служба на передовій була до Героя надважким випробуванням, адже захисник був два рази поранений, отримував контузію.

«Андрій був добрим, відчайдушним, завжди був справедливим і намагався знайти цю справедливість. А найбільше за все на світі він любив свою донечку якій приділяв свій вільний час, завжди підтримував та люблячи виховував», - продовжує мама.

У нашого Героя були великі плани на життя, але, на жаль, доля розпорядилася інакше...Командир бойової машини загинув 8 вересня 2023 року в м.Запоріжжя, перебуваючи на стаціонарному лікуванні від отриманих травм, під час виконання бойових завдань.

Павло Ващик народився 2 липня 1978 року у Рівному. Навчався в 1 школі. Закінчивши ПТУ 38, пішов в армію, де служив у десантно-штурмовому підрозділі. Після армії вступив до Львівського інституту залізничного транспорту. Далі працював в цій сфері, бував на роботі за кордоном.

Після початку повномасштабного вторгнення, в листопаді 2022 року, Павло вирішив, що повинен бути у війську і добровольцем вступив до лав ЗСУ. Там він був водієм роти забезпечення боєприпасами батальйону матеріального забезпечення.

«Він дуже любив машини. Завжди свій вільний час приділяв роботі з автомобілями. Військова служба стала для нього новим випробуванням, але це йому дуже подобалося», - розповідає брат Героя Сергій Ващик.

Потрапивши на передову, захисник віддано тримав позиції, адже він щиро хотів захищати рідну землю.

«Павло був досить закритою людиною, все намагався тримати в собі. Про службу майже нічого не розповідав. Хоча завжди запевняв, що все добре. Він ніколи не був боягузом, тому і став на захист держави», - продовжує Сергій.

Хоч був і розлучений, Павло завжди підтримував зв’язок з 23-річним сином, якого просто обожнював.

Все чого хотів Герой, аби його рідні жили в мирній країні. Саме за це він і боровся, ціною власного життя...

Павло Ващик - водій роти забезпечення боєприпасами батальйону матеріального забезпечення загинув 11 вересня 2023 року під час виконання бойових завдань в Запорізькій області.

Андрія Благодиря поховають на кладовищі Тиннівське (вул.Я.Гашека 21). А Павла Ващика на Алеї Героїв кладовища "Нове".

Вічна пам'ять...AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW