«Важка земля»: чернігівські депутати дозволили будівництво трансформаторної підстанції на КиївськійДепутати чернігівської міської ради на сесії, що відбулася 13 вересня, прийняли зміни до регламенту міської ради.

-Зміни стосуються виключно розгляду земельних питань. Суть проста: є запитання по яким немає зауважень депутатів на комісії, й немає зауважень міського голови, військової адміністрації, немає правок від комісії – ці пункти, під час розгляду проекту рішення, голосуються одразу «за основу й в цілому». А далі пункти по яким є зауваження – кожен з них голосується, й якщо він набирає 22 (мінімально необхідна кількість голосів депутатів, прим.) – він включається до рішення, якщо не набирає 22 – не включається. Але «в цілому» вже не йде голосування за ті пункти, які вже є проголосовані, пояснив сутність цих змін в.о. мера Чернігова Олександр Ломако.

Нагадаємо, справа тут у тому, що депутати кілька сесії поспіль не могли знайти необхідної кількості голосів, аби проголосувати за земельні питання. Справа ускладнялася тим, що деякі депутати пов’язані з будівельними компаніями й не можуть голосувати за ці питання через конфлікт інтересів, у той же час інші депутати (зокрема, фракція «Європейська солідарність») за земельні питання не голосують узагалі.

Розв’язати питання намагалися змінами до регламенту, які були прийняти 23 депутатськими голосами.

Але, не дивлячись на зміни, проходили земельні питання вкрай складно. Ми вже розповідали, що одне з питань, яке міська рада має виконати за рішенням суду, депутати так й не підтримали. Щодо інших питань, то тут теж було все далеко не гладко: депутатам-забудовникам доводилося знімати з розгляду питання, щодо яких в них був конфлікт інтересів (для того, аби інші частини проектів рішень нарешті були проголосовані), у засіданні оголошувалася перерва, аби переконати депутатів голосувати. А вже під час голосування, з незрозумілих причин, кілька разів хтось з депутатів виймав картку для голосування, через що деякі рішення так й залишилися непроголосованими.

Свого піку ситуація досягла під час розгляду проекту «Про затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою, надання, вилучення і передачу земельних ділянок юридичним і фізичним особам». Вся справа у тому, що цим проектом, зокрема, мали дозволити «Чернігівобленерго» збудувати трансформаторну підстанцію на вулиці Київській, від чого напряму залежать терміни здачі будинку на Київській, 7, інвестори (тобто ті, хто купив квартири на стадії будівництва будинку, - прим.) якого прийшли на засідання:

інвестори будинку на Київській, 7 заважають вийти депутатці Соломасі

-Будинок готовий до здачі. Всі багато років збирали на ці квартири. Я плачу кожного місяця гроші (мається на увазі, за оренду житла, - прим.), щоб жити у житлі, хоча в мене є квартира. Я хочу, щоб моє право на житло, яке гарантоване Конституцією, було реалізоване. Одна проблема: це не голосування депутатів місцевої ради за виділення землі для будівництва (трансформаторної підстанції, - прим.), зазначив, виступаючи перед депутатами, інвестор будинку на Київській, 7 Олексій Губенко.

Однак, навіть після такого виступу справа не пішла швидше. Інвестори будинку на Київській заважали вийти депутатам (зокрема, депутатці Ірині Соломасі з фракції «Європейська солідарність», яка вийшла з зали під час розгляду земельних питань), слідкували за депутатом Віталієм Гольцем (обраним від забороненої ОПЗЖ, нині позафракційним)…

З першого разу рішення не було прийняте. Але з другої спроби депутати все ж назбирали мінімально необхідні 22 голоси.

Отже, трансформаторна підстанція на Київській буде.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа групаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW