Які монети номіналом 25 копійок розшукують колекціонери: за них вдається вторгувати до 7000 гривеньВ Україні є можливість отримати чималу суму за продаж 25-копійчаної монети 1992 року. Існує кілька різновидів таких монет, які вважаються рідкісними. Деякі з них неодноразово знаходили в обігу. Як розпізнати унікальні екземпляри та за скільки їх можна продати, розповіли фахівці ресурсу "Монети-ягідки".

За словами фахівців, монету 25 копійок 1992 року різновиду 5.1Даг можна продати за 5-7 тисяч гривень.

Особливості розпізнавання монет., Фото: "Монети-ягідки"

Особливості розпізнавання монет., Фото: "Монети-ягідки"

Розпізнати рідкісну монету можна за такими ознаками:

  • середній зуб тризуба більш товстий і закруглений;
  • хвостик букви "Ї" торкається знизу букви "Н";
  • гроно №2 має форму тупокутного трикутника;
  • гладкий гурт, без насічок.

Такий різновид монети 25 копійок 1992 року, як 4 БАМ, можна продати за 3-5 тисяч гривень. Щоб впізнати її, потрібно звернути увагу на щит і тризуб. На цій монеті щит опуклий, а тризуб втиснений в нього. Фахівці говорять, що цей різновид нумізмати називають "Англійським чеканом", і він є дуже рідкісним.

Річ у тім, що така монета виготовлена з помилкою. Вона сталася через те, що художники, створюючи ескізи, неправильно відобразили рельєф, затемнивши фон і тризуб. За цими помилковими ескізами у Великій Британії виготовили пуансони для карбування. А далі їх відправили в Україну - на Луганський верстатобудівний завод.

Які монети номіналом 25 копійок розшукують колекціонери: за них вдається вторгувати до 7000 гривень, фото-2, Фото: "Монети-ягідки"

Фото: "Монети-ягідки"

Ще однією 25-копійчаною монетою, яку можна вигідно продати, є екземпляр 2003 року різновиду 1 ЕАм. Це рідкісна монета, яка карбувалась для річного набору Нацбанку. Таку монету оцінюють приблизно у 2 тисячі гривень.

Які монети номіналом 25 копійок розшукують колекціонери: за них вдається вторгувати до 7000 гривень, фото-3, Фото: "Монети-ягідки"

Фото: "Монети-ягідки"AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW