Банківську картку за це можуть заблокувати: список заборонених операційНе так давно в Україні провели оновлення правил проведення фінансового моніторингу. У зв'язку з цим для банків тепер встановлено нові норми щодо підозрілості.

При виявленні підозрілих дій рахунок банківського клієнта може бути моментально заблокований.

Список заборонених операцій

Перевищення максимальної суми

Відтепер банки зобов'язані реагувати, якщо максимальна сума, яку заявив клієнт, перевищена. За роз'ясненням причин перевищення заявленої суми банк може звернутися до клієнта. Це нововведення не стосується фізичних осіб.

Підозрілість

Також НБУ до переліку індикаторів підозрілості вніс перевищення на місяць максимальної суми операцій у розмірі більше ніж два рази. Крім іншого - нетипову активність за рахунками клієнта. Наприклад, зазначена сума доходу - 10 000 грн, а за місяць отримано кілька разів по 50 000 грн. Це може бути сприйнято як причина для моніторингу.

Також контролювати будуть:

  • транзакції понад 400 000 грн
  • операції, в яких одна зі сторін юридично пов'язана з росією
  • операції пов'язані з політично важливими особами
  • перекази закордон
  • операції з готівкою

Як будуть блокувати рахунки

У НБУ зазначили, що моніторинг допоможе контролювати і поступово знизять ризики відмивання коштів і шахрайства. Рахунок блокуватимуть, якщо протягом 10 днів будуть наведені факти переконання в підозрілості.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW