Громадяни, які працювали в росії, не зможуть отримати пенсію в УкраїніЗа повідомленням Дарини Марчак, заступниці міністра соціальної політики України, особи, які працювали в російській федерації або на тимчасово окупованих територіях, не зможуть отримати пенсійні виплати в Україні через складність отримання документів, підтверджуючих їхній трудовий стаж. Про це вона розповіла в ефірі телемарафону.

У чому причина

Піля початку вторгнення росії в Україну багато громадян втратили документи, які б підтверджували їхній страховий стаж. Крім того, ускладнюють ситуацію й інші обставини.

У громадян, які переселилися з Криму, немає шансів на пенсію. За нинішнім законодавством, пенсійний фонд росії має підтвердити, що така особа не отримує пенсію в росії, - зазначила посадовиця.

Ускладнює ситуацію те, що росія розірвала угоду з Україною щодо пенсійного забезпечення. Цей договір регулював виплати іноземцям, які працювали на території України та українцям, які працювали в росії. 

Зараз влада має завдання знайти шляхи вирішення цієї проблеми та підтримки громадян, які опинилися у складній ситуації. Адже, як зазначила заступниця міністра, важливо забезпечити соціальну справедливість у пенсійній системі, а також вирішити проблему відновлення документів для громадян, які втратили їх через війну.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW