Жителі Дніпра заборгували рекордну суму за воду: які сюрпризи чекають на неплатниківЗа період воєнного часу в державі стрімко зріс борг населення за послуги водопостачання та водовідведення. Станом на 1 вересня заборгованість мешканців Дніпра становить 688,65 млн грн, серед них 201,0 млн грн це сума боргу, яка виникла за півтори роки воєнного періоду. Боржники ризикують потрапити до переліку злісних неплатників, до яких будуть вживатися заходи з примусового стягнення.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на КП "Дніпроводоканал".

Споживачам дуже радять розпочати поступове погашення накопичених боргів. В разі, якщо ви не можете в повному обсязі оплатити заборгованість, то варто укласти договір реструктуризації.

"Серед споживачів-боржників вистачає таких, які свідомо ігнорують свої обов’язки перед КП «Дніпроводоканал», сподіваючись що з часом борги будуть списані.

Не варто на це розраховувати. КП «Дніпроводоканал» не припиняє роботу зі стягнення заборгованості з боржників в судовому порядку і кількість таких позовів постійно зростає", - йдеться в повідомленні.

В разі, якщо до боржника будуть застосовані заходи примусового стягнення боргів в судовому порядку, це призведе до додаткових фінансових витрат. В такому випадку з боржника стягується сплачений судовий збір за звернення до суду і сума боргу навіть незначного розміру автоматично збільшується на 2684,0 грн.

А найбільшою неприємною несподіванкою для боржника стане блокування банківських карток та заборона вчинення видаткових операцій по ним (окрім операцій в розмірі не більше двох мінімальних заробітних плат по одній із наявних у боржника банківських карток та лише після звернення до державного або приватного виконавця з відповідною заявою).

Тому, з метою уникнення неприємних наслідків примусового стягнення заборгованості, наполегливо рекомендуємо в найкоротші терміни вжити заходів з погашення боргів.

В якості прикладу судового стягнення наведено одне з нещодавніх рішень, яке задовольнило позовні вимоги КП «Дніпроводоканал» про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості по оплаті послуг водопостачання та водовідведення з урахуванням 3% річних та інфляційного збільшення у розмірі 36 674,64 грн та судові витрати по справі.

Вказана сума складається з:

  • основного боргу – 30 514,04 грн, яка утворилась станом на 31.07.2022 року;
  • інфляційного збільшення суми боргу – 5 470,51 грн;
  • 3% річних – 690,51 грн.

Також, на користь КП «Дніпроводоканал» буде стягнуто судові витрати у загальній сумі 2 481,00 грн.

У зв’язку з розглядом таких категорій справ, як стягнення заборгованості за комунальні послуги у спрощеному порядку, божник може дізнатись про прийняття судом рішення, тільки після арешту грошових коштів та майна.

Крім того, боржнику доведеться відшкодувати ще й витрати виконавчого впровадження.

"Шановні споживачі, на підставі зазначеного вище, з метою уникнення додаткових грошових витрат, які не пов’язані зі споживанням послуг, наполегливо рекомендуємо вирішити питання погашення боргів у кого вони є", - звернулись в КП "Дніпроводоканал".

Для зручності споживачі можуть скористатись можливістю дистанційної оплати отриманих від КП «Дніпроводоканал» послуг за допомогою сайту підприємства в розділі «Оплата».

Тим споживачам, які вирішать укласти договір реструктуризації через неможливість оплати накопиченої заборгованості в повному обсязі, необхідно звернутись до Центрів абонентських послуг ТОВ «ЄРЦ КП».AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW