«Не було надії, що звідси вийде хтось живим»: мешканець Ягідного розповів про знущання російських окупантівУ маленькому шкільному підвалі села Ягідне Чернігівської області російські війська тримали у заручниках 380 цивільних: дітей, дорослих, пенсіонерів. Наймолодшій дитині на той момент було 3 місяці. Справжнім концтабором став для місцевих мешканців місяць полону в підвалі, де люди вмирали від задухи, хвороб, голоду. А розписані двері та стіни підвалу – символами пекла.

Третього березня 2022-го року російські окупанти зайшли у село Ягідне. Вони рухались з села Золотинка, куди зайшли понтонним мостом через Десну з Шестовиці. Одразу почали ходити по дворах місцевих жителів, декількох чоловіків розстріляли, а решту почали під дулами автоматів заганяти до підвалу школи. Навчальний заклад розташований на краю села під лісом, тож в ньому окупанти вирішили влаштувати свій штаб. Цивільних жителів використовували в якості «живого щита».

«Не було надії, що звідси вийде хтось живим»: мешканець Ягідного розповів про знущання російських окупантів, фото-1

Місцевий житель Іван Польгуй згадує ці жахливі події.

– У нас підвал площею 191 кв. м, в якому сиділо 380 чоловік, півметра на одну людину. Коридор був повністю засаджений людьми, сиділи навіть на сходах. Поруч стояли відра, туди люди ходили в туалет, бо на вулицю не випускали. Писали на стінах, по скільки людей було в кімнатах.

У нелюдських умовах в підвалі сиділи старі люди та малі діти. Наймолодшій дитині було 3 місяці, найстаршій бабусі – 93 роки.

Сходи у підвал

Сходи у підвал

В підвалі люди страждали від тисняви, задухи та голоду. Над одній з кімнат знаходився шкільний туалет, труби якого не в гарному стані. Тож коли окупанти ходили до туалету, все лилося людям на голови. Символічно, для того, щоб зупиняти цей витік, заручники використовували пакет від сухпайка «армія росії». На вулицю людей випускали максимум раз на день, і то не завжди.

Одного дня кати вирішили викопати велику яму у дворі школи. Після чого сказали місцевим жителям: «Це для вас, бо щось вас тут забагато».

– Губилися в днях, тож в кожній кімнаті на стінах стали вести календарі. Не було надії, що хтось звідси живим вийде, тож люди залишали на стінах свої автографи, – каже Іван Польгуй.

Малюнки та записи на стінах у підвалі ЯгідногоМалюнки та записи на стінах у підвалі Ягідного

В одній з кімнат одночасно знаходилося 39 дітей і 136 дорослих. Коли старі люди починали помирати, спочатку божеволіли. Тоді вже їх ніхто не міг заспокоїти. І це все бачили діти, які були поруч.

– 10 чоловік у цій кімнаті померло. Ось тут складали трупи, а ось тут діти гралися, – показує Іван.

Ховати померлих не дозволяли, тіла складали до шкільної котельні.

Моторошну обстановку, яка царює в тому підвалі не передати жодними словами, фото та відео зйомками. Від того жаху серце стискається. На стінах дитячі малюнки, янголи, календарі та списки розстріляних та померлих. Жителі Ягідного провели у підвалі 28 днів, поки до села не зайшли українські війська та не звільнили їх.

«Не було надії, що звідси вийде хтось живим»: мешканець Ягідного розповів про знущання російських окупантів, фото-9

Те, що відбувалося у селі Ягідне під час окупації, облетіло весь світ – це безперечний доказ воєнного злочину та геноциду Українського народу!

Наразі Ягідне активно відбудовують. Нещодавно, 4 серпня, Кабінет Міністрів України затвердив виділення 188 мільйонів гривень на відбудову села. Крім того, наразі Латвія допомагає відбудувати 7 будинків у Ягідному, а також допомагала з відновленням соціально важливих підприємств.

Загалом до села, через жахливі події, прикуто багато уваги. На початку вересня підвал школи в Ягідному відвідав Держсектетар США Ентоні Блінкен.

«Це всього лише одна будівля... (але) це історія, яку ми бачили знову і знову. Але ми також бачимо щось іще, що неймовірно потужне... надзвичайна стійкість українського народу», – сказав він.

російська пропагандиська газетаросійська пропагандиська газета


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW