З початку року на Дніпропетровщині зареєстрували 22 випадки сказу серед тваринУ 2023-му на Дніпропетровщині виявили 22 випадки сказу серед тварин. Ризик підхопити недугу мали й 59 людей. Втім, минулося – постраждалих від укусів вчасно імунізували.

Про це повідомили у Дніпропетровський обласній військовій адміністрації. 

«Щороку в світі більш ніж 55 тис людей хворіють на сказ. В Україні теж фіксують поодинокі випадки. Останній на Дніпропетровщині підтвердили ще у 2017-му. Але це не привід бути легковажним. Сказ – смертельно небезпечна хвороба. Якщо вас вкусила тварина, слід негайно звернутися до лікаря», – зазначила завідувачка відділення Обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

Вона наголосила, що до прийому лікаря варто самостійно знезаразити рану. Спочатку – промити мильним розчином і водою. Далі — краї рани обробити 70% спиртом або 5% йодом. Протягом двох тижнів з моменту укусу потерпілому повинні зробити щеплення.

«З 59 мешканців області, які мали ризик захворіти на сказ, 13 – діти. Усі пацієнти отримали лікувально-профілактичну імунізацію. І, на щастя, цього разу обійшлося. Саме для малих інфекція найбільш небезпечна. Піклуйтеся, щоб вони не контактували з бродячими тваринами», – наголосила Галина Шамичкова.

На Дніпропетровщині на сказ найчастіше хворіють руда лисиця та вовк. Проте поширена недуга і серед домашніх улюбленців. Зокрема, котів і собак.

Інфекція має інкубаційний період. В середньому, він триває три місяці. Залежно від глибини, кількості та місця укусу термін може зменшуватися до тижня. Або, навпаки, подовжуватися до року.

Як ми писали раніше, у травні було зафіксовано 13 випадків сказу серед тварин.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google NewsAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW