Миколаївцям на замітку: як отримати електронний лікарнянийВ Україні за два роки, як лікарі фактично відмовились від паперових бланків листків непрацездатності, в електронній системі охорони здоров’я вже створено понад 20 мільйонів медичних висновків про тимчасову непрацездатність. 

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, виписка паперових лікарняних змушувала лікаря виділяти досить тривалий час прийому на виконання не медичної, а скоріше канцелярської роботи. Зазначається, що усе це дуже затягувало процес, і виписування листка непрацездатності інколи могло тривати вдвічі довше, ніж весь прийом пацієнта із розбиранням скарг, призначенням лікування та рекомендаціями. 

У МОЗ пояснили як отримати електронний лікарняний. Для цього потрібно:

  • У разі погіршення стану здоровʼя слід обов’язково звернутися до лікаря.
  • Лікар встановить факт тимчасової непрацездатності та сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) у реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
  • Далі лікар підпише МВТН своїм кваліфікованим електронним підписом (КЕП), після цього ви отримаєте смс-повідомлення з номером МВТН.
  • Автоматично дані з МВТН направляються в електронний реєстр листків непрацездатності, де на підставі наявних в реєстрі застрахованих осіб даних та з використання цих даних буде сформовано е-лікарняний.
  • Далі ви отримаєте смс-повідомлення від Пенсійного фонду з номером лікарняного.
  • Проінформуйте свого роботодавця про період непрацездатності, зателефонувавши або переславши номер лікарняного.

Роботодавець в кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду перегляне листок непрацездатності і через 7 днів після дати його закриття може сплачувати його.

Також читайте як отримати медичну допомогу, якщо сімейний лікар у відпустціAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW