Кадровому офіцеру-ухилянту дали три з половиною рокиЗа принципової позиції прокурорів Рівненської обласної прокуратури та Корецького відділу Здолбунівської окружної прокуратури судом апеляційної інстанції залишено без змін вирок Корецького районного суду, яким 26-річного чоловіка засуджено за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Про це повідомили в обласній прокуратурі. 

Зазначається, що обвинувачений, будучи кадровим офіцером і отримавши повістку у травні 2022 року, до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки не з’явився. Свої дії в суді він пояснював тим, що має бронь від призову, уклав контракт з добровольчим формуванням територіальних громад та постійно проживає зі своєю старенькою бабусею.

При цьому було встановлено, що насправді бабуся на той час проживала зі своєю донькою, матір’ю обвинуваченого. Крім того, пенсіонерка має ще двох дітей, які могли б за нею доглядати. Також прокурором доведено, що на момент вручення повістки чоловік не мав броні від призову, вона в нього з’явилася вже на етапі судового розгляду справи. 

Обвинуваченому пропонували таки поповнити лави ЗСУ, що могло стати підставою для звільнення від кримінальної відповідальності. Втім, чоловік відмовився, пославшись на бронь. 

Тому Корецький районний суд, після понад 10 місяців розгляду справи, підтримав позицію прокурора та зауважив, що наведені підстави є нічим іншим, як версіями задля ухилення від кримінальної відповідальності та не є підставами для відстрочки від призову в розумінні ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 

Вироком суду чоловіка засуджено до 3 років 6 місяців позбавлення волі з дворічним іспитовим терміном.

Після цього сторона захисту оскаржила вказане рішення до апеляційного суду, просила скасувати вирок суду першої інстанції та виправдати обвинуваченого. Втім, Рівненський апеляційний суд залишив вирок без змін.

"Вкотре наголошуємо, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком кожного громадянина України, не лише конституційним, але і моральним".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW