Чернігівці власноруч передали дані банківських карток шахраямЧернігівці намагалися оформити доставку товару, але натомість втратили кошти. Поліція Чернігівщини закликає громадян бути обережними під час купівлі-продажу товарів в Інтернеті.

8 вересня до поліції надійшли заяви від двох чернігівців, які постраждали від схожих шахрайських дій. Обидва на популярному сайті безкоштовних оголошень розмістили пропозиції з продажу товару, а коли оформлювали доставку за посиланням «покупця» — втратили значні суми грошей.

50-річний потерпілий чернігівець розповів правоохоронцям, що він розмістив на Інтернет-платформі безкоштовних оголошень інформацію про продаж спортивного велосипеда. З ним зв’язався покупець, і після тривалої переписки відправив посилання нібито для оформлення доставки.

Продавець перейшов за посиланням та ввів секретні дані своєї банківської картки. Пізніше чоловік виявив, що з його рахунку зникло 14 тисяч гривень.

Як виявилось, посилання було фішинговим (тобто замасковане під справжній сайт). Тому потерпілий, не розуміючи цього, власноруч надав шахраю доступ до своїх банківських рахунків.

Схожа ситуація сталася і з 22-річним мешканцем Чернігова. Юнак розмістив на тій же платформі оголошення про продаж взуття. Покупець написав йому у месенджері «Телеграм». Подальші події розвивалися ідентично. Продавець втратив 30 тисяч гривень.

Усвідомивши, що їх ошукали, обидва потерпілих звернулися дополіції. Відкрито кримінальні провадження за частино 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Наразі правоохоронці розшукують причетних до шахрайства.

Поліція Чернігівської області закликає громадян: щоб не постраждати від дій шахрая, розраховуйтеся за товар лише тоді, як отримаєте і особисто оглянете його. По телефону або в Інтернеті нікому не повідомляйте жодних відомостей про свої банківські картки. Адже, переходячи за сумнівними посиланнями, ви даруєте зловмисникам свої персональні дані.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW