У Запоріжжі посадовці розказали, як оформити статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дійУ Запоріжжі станом на початок вересня 2023 року 39 дітей вже отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів та ще 50 заявок очікують свого розгляду. В Службі у справі дітей Запорізької міськради підкреслюють, що мова йде не лише про дітей, які отримали поранення чи каліцтво, а оформити такий статус можна, якщо дитина постраждала від психологічного насильства.

Про це розказала під час брифінгу керівниця Служби у справах дітей Наталя Сиворакша, передає 061.

Діти - найбільш вразлива категорія, що потерпає від наслідків військових дій.

«Дуже багато дітей страждають від психологічного насильства. Цей тиск, який сьогодні ми маємо – вибухи, повітряна тривога, збільшення навантаження на домашню освіту – теж симптоми психологічного насильства. Дуже багато залежить від домашнього оточення. Батькам не потрібно цуратися цього статусу, цієї процедури, адже дитина не винна в тому, що вона зараз потерпає від психологічного насильства. Дуже важливо зафіксувати, що є така проблема, є така ситуація і надати статус дитині, яка постраждала внаслідок воєнних дій», - зазначає Наталя Сиворакша.

Посадовиця пояснює, що постанова про порядок надання такого статусу насправді працювала, ще з 2017 року. До Запоріжжя їхали люди з Донецької та Луганської областей. Кількість зареєстрованих дітей -ВПО тоді була понад 300 осіб і їм надавали грошову підтримку в рамках програми «Діти Запоріжжя» для придбання канцтоварів для школи

«Саме статус дитини постраждалої внаслідок воєнних дій, отримали станом на 2021 рік понад 300 дітей. Цей статус працює на території всієї України. До сьогодні він ніяких пільг не передбачав, але по законодавству ми мали це відпрацювати. З червня 2023 року у нас запрацювала ця постанова в оновленій формі. Місто Запоріжжя сьогодні прифронтове і це змінює обставини, бо діти, які проживають на нашій території, потрапляють під дію цієї постанови. В першу чергу це діти, які зазнали каліцтва, будь-якого фізичного втручання, сексуального насильства, психологічного насильства, якщо загинув один з батьків, якщо каліцтво є в когось з батьків через війну і так далі. Це підтверджується або медичними довідками, або через оцінку потреб родини, яку складає Центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді», - зазначають в Службі у справах дітей.

Спеціалісти Центру соціальних служб, які надає цю довідку, мають обов’язково підтвердити місце проживання, щоб пересвідчитися, що дитина проживає на цій території. Батьки, опікуні та інші законні представники дитини можуть звернутися до органів опіки та піклування. В місті Запоріжжя сьогодні працює сім органів опіки та піклування – це районні адміністрації, до них долучені обов'язково фахівці Служби у справах дітей. Фахівці мають 30 днів, щоб розглянути заяву та надати такий статус або відмовити в ньому.

«Дуже багато запитань серед батьків, які виїхали за кордон, чи потрапляє дитина під цю постанову. Звісно, потрапляє, тому що виїхала вона не по своїй волі, виїхала вона вимушено, проте щоб отримати статус потрібно бути сьогодні в місті Запоріжжя під час звернення.Саме для цих дітей передбачено безкоштовне харчування в закладах освіти. Розумію, що зараз це онлайн навчання, проте сподіваємось, що в майбутньому у дітей буде можливість повернутися за парти. Також дітям надається психологічна допомога, щоб дитині подолати стрес, певна міжнародна та медична допомога. Наразі немає грошової допомоги, проте якщо її все ж таки введуть, чи буде вона місячна чи одноразова все буде залежати я думаю від кількості таких дітей», - пояснює Наталія Сиворакша.

Аби отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, треба звернутися до Служби у справах дітей з наступними документами:

1) свідоцтво про народження дитини або інший документ, що посвідчує особу дитини;

2)документ, що посвідчує особу заявника; документ, що підтверджує повноваження законного представника дитини;

3)довідка про взяття дитини на облік яквнутрішньо переміщеної особи (за наявності);

4) витяг із реєстру територіальної громади (довідка про задеклароване/зареєстроване місце роживання);

5)у разі отримання дитиною травм під час активних бойових дій надати відповідні довідки.

На місці батьки чи законні представники пишуть заяву і чекають 30 днів на розгляд. Вже після того, як дитина отримує статус, то Служба у справах дітей протягом семи робочих днів, повинна поставити цю дитину на облік.

«Іноді батьки жахаються цього, але є правила, є постанова, тобто, акт обстеження житлово-побутових умов – обов'язково, акт оцінки потреб – обов'язково, постановка на облік, а потім ми далі працюємо з цією родиною. Якщо буде все добре, з обліку дитина знімається. Якщо є проблеми, ми далі працюємо з цією родиною», - наостанок каже Сиворакша.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що запорізькі поліцейські розповіли, скільки людей вивезли з прифронтових населених пунктів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW