Весільний обряд Рівненщини пропонують внести до списку нематеріальної культурної спадщини УкраїниНещодавно в Рівному відбувся другий Всеукраїнський форум «Нематеріальна культурна спадщина: міжрегіональна співпраця».

Його організатором виступив КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР. 

Як повідомили в Рівненській ОДА, у обласному центрі зібрали не тільки рівненських, а й волинських та одеських представників культури. До роботи форуму також долучилися діячі культури зі різних куточків України через онлайн. 

На заході представили весільний обряд «Читання корони», який має ввійти до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Обряд спільно подали на затвердження Рівненська та Волинська області. 

Вперше весільний обряд «Читання Корони» зафіксований ще у 1930-му році. 

«Українська культура має стати мейнстрімом і потужним елементом економіки, щоб усі наші народні промисли капіталізувалися через експорт. Уже весь світ хоче носити наші вишиванки, пізнавати нашу культуру, вивчати нашу мову. Кожен має знати, що Україна - це велична країна із тисячолітньою історією», - зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Нагадаємо, Рівненщина уже представлена у Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 4-ма елементами. Зокрема, «Бортництвом», «Традицією обряду «Водіння Куста», «Поліською дудкою-викруткою» та «Обрядом наряджання могильних хрестів на Рівненському Поліссі». Два останніх занесли в список у 2023 році.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW