Відбудова, гуманітарка, розмінування: Словакія нарощує підтримку Чернігівщини7 березня Чернігів та область відвідала делегація зі Словацької Республіки. Поважні гості обговорили гуманітарні питання та перспективи подальшої взаємодії між Чернігівщиною та Словаччиною у сферах підтримки ментального здоров'я та відбудови соціальних об'єктів. Також Словаччина за підтримки неурядових організацій “Pontis” та “OpenSosiety”передала вантажівку з гуманітарною допомогою для прикордонних сіл.

Візит делегації на Чернігівщину розпочався з відвідування Новоселівки. Гості завітали до модульного містечка, збудованого минулоріч Польщею. Словаччина допомагала встановити систему вентиляції та кондиціонування в цьому містечку. Також побували у Киїнці та відвідали Бобровицю, що на початку повномасштабного вторгнення зазнала страшних руйнувань через російську агресію. А біля стін Драмтеатру вшанували пам'ять чернігівців та гостей міста, загиблих від терористичної ракетної атаки росіян 19 серпня.

Юрай Різман — партнер Президентки Словацької Республіки:

Словаччина підтримувала й підтримує Україну у цій боротьбі. Ми сьогодні мали змогу відвідати декілька локацій, де могли бачити конкретні кроки цієї нашої підтримки. Нам було важливо зрозуміти, що деякі наші обіцянки вже виконані. І ми також збирали інформацію про наступні проекти, які зможемо разом впроваджувати у наступні дні та місяці. У нас є дуже серйозна зацікавленість у відновленні України, зокрема, Чернігівщини. Сьогодні ми говорили не лише про наш інтерес у відбудові регіону, але й про розвиток сфер розмінування та ментального здоров'я”.

Філіп Вагач — радник Прем'єр-міністра Словацької Республіки з питань розвитку громадянського суспільства:

Дуже скоро в Чернігівську область зайде новий фонд, створений урядами Словаччини та Тайваню. Також хочу зазначити дві організації, що будуть заходити в Чернігівський регіон. Це “Pontis” та “OpenSosiety”. Вони мають бюджет 5 млн доларів, і ці кошти будуть спрямовані на різні напрями допомоги та потреби цього регіону. Одним з основних фокусів спрямування коштів буде гуманітарна допомога, як-от вантажівка, яка сьогодні приїхала. Ще один пріоритет — відбудова зруйнованої внаслідок російського вторгнення інфраструктури: шкіл, лікарень. Сподіваюсь, що співпраця між Словаччиною та Чернігівщиною буде плідною”.

Голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус подякував уряду та народу Словацької Республіки за всебічну допомогу, від військової до гуманітарної, що надається сьогодні Чернігівщині та Україні загалом.


Ольга Мелашенко
Чернігівська Медіа Група

Чернігівська Медіа ГрупаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW