Захоплююча подорож у минуле Полісся: в Житомирі етнологиня Анна Ніколаєва презентувала свою книгу, — ФОТОУ затишній Львівській майстерні шоколаду відбулася захоплююча подорож у минуле Полісся, яку присутні здійснили, занурившись у давні звичаї і традиції наших пращурів.

Про це інформує Фонд громади Житомира.

Із захватом слухали дослідження Анни Ніколаєвої про хрестик під подушечкою, освячене зілля, придорожні хрести, металеві речі, про дулю, підкову, одяг, який українці вважали другим тілом, ляльку-мотанку, християнські та дохристиянські речі, що й досі гармонійно поєднуються, а також про захисні елементи, які використовують зараз наші військові.

Анна є авторкою книги «Система символічного захисту у повсякденному житті українців Полісся», яку власне презентувала під час цієї зустрічі. Цим виданням вона хоче сказати, що навіть під час війни культура – на часі.

«Система захисту – це те, що ми робимо, аби себе захистити від злих очей. Це передається нам від покоління до покоління. Хтось назве це забобонами. Я це називаю віруваннями, тому що люди вірять в те, що їм допомагає, що це їх захищає. Ми як дослідники фіксуємо ці вірування, а не засуджуємо», – зазначила Анна Ніколаєва, етнологиня, кандидатка історичних наук, експертка Українського культурного фонду, співавторка подкасту та ютуб-каналу «Пороблено», екскурсоводка по Львову і членкиня «Гільдії гідів».

Багатьом відгукнулося те, про що говорила етнологиня. До розмови долучилися очільниця Фонду громади Житомира Жанна Соловйова, громадська діячка, підприємиця, депутатка Житомирської міської ради Людмила Зубко та Ольга Швайко, археологиня культурного коду, проєктна менеджерка, засновниця читацького клубу.

Зустріч провів Фонд громади Житомира за підтримки Global Fund for Community Foundations.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW