Сьогодні – велике християнське свято: чого в жодному разі не можна робитиРіздво Богородиці - одне з найбільш значущих православних свят. Воно належить до двунадесятих, тобто, одне з 12 найважливіших. У народі цей день називають Друга Пречиста. Історію цієї дати, як святкують Різдво Пресвятої Богородиці та коли його слід відзначати за новим церковним календарем - розповідаємо в матеріалі.

Різдво Пресвятої Богородиці Діви Марії - це день народження Матері Ісуса Христа. Цю подію, кажуть давні джерела, було передбачено задовго до самої її появи на світ. У "Сходах Якова", Пророцтва Єзекіїля, у Книзі притч Соломонових є пророцтва про це, пише УНІАН.

Діва Марія народилася в сім'ї Іоакима та Анни, в Єрусалимі. Вони були літньою і бездітною парою і в ті часи вважалися покараними Богом, бо не мали дітей. Одного разу Іоакиму навіть заборонили принести жертву Богові на честь великого свята. Після цього Іоаким пішов у пустелю і став там молитися і просити Господа про дітей. Йому і його дружині, яка залишилася вдома, з'явився Ангел, який сповістив про швидку появу доньки у них. Подружжя зраділо і поспішило назустріч одне одному - зустрілися вони біля Золотих воріт Єрусалима, а цей сюжет відображений в іконографії "Зачаття праведною Анною Діви Марії".

Анна та Іоаким дали обітницю, що присвятять доньку Господу. Коли Марії виповнилося три роки, її ввели в Єрусалимський храм, де вона виховувалася до 12 або 14 років (за двома різними джерелами). Тут же пізніше Марії, завдяки знаменню - розквітлій палиці - обрали в чоловіки вдівця Йосипа Обручника.

Цікаво, що є дві версії того, де народилася Діва Марія: за однією це сталося в Єрусалимі, за іншою - поблизу Назарету, в Галілеї.

Але навіть у православних і католиків, хто вважає місцем народження Єрусалим, воно розходиться. У православ'ї будинком подружжя заведено вважати місце, де зараз розташований монастир Святої Анни, там же розташована і церква Різдва Богородиці, а під нею - печера, яку вважають частиною будинку Іоакима та Анни. Католики вважають місцем будинку подружжя базиліку Святої Анни, що розташована недалеко від монастиря - у її нижній церкві також є старовинні приміщення.

Коли Різдво Пресвятої Богородиці за новим календарем

Свято Різдво Пресвятої Богородиці за юліанським календарем відзначали щороку 21 вересня. Але з переходом Православної церкви України з 1 вересня 2023 року на новий церковний календар, новоюліанський, це свято відзначатимуть 8 вересня.

Утім, прийняття нового календарного стилю або збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів.

Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці

Оскільки це велике церковне свято, то в цей день є низка заборон, які не слід порушувати:

забороняється сваритися і сваритися з близькими; заборонено відмовляти в допомозі - можна самому опинитися на місці того, хто просить; не можна працювати по дому - прибирати, мити підлогу, прати, а також палити сміття, підмітати у дворі тощо; жінкам категорично заборонено брати в руки ножиці та голки, шити, в'язати, вишивати.

Чи можна ходити на кладовище в Різдво Пресвятої Богородиці? Прийнято вважати, що великі свята - не зовсім вдалий час, щоб відвідувати померлих. Адже цей час асоціюється з веселощами, а не сумом. Але церква не дає прямої заборони на відвідування цвинтарів цього дня - це особиста справа кожного, яка має відбуватися за покликом душі та серця.

Що потрібно робити в Різдво Пресвятої Богородиці

Що потрібно робити в Різдво Пресвятої Богородиці / depositphotos.com

Що потрібно робити в Різдво Пресвятої Богородиці / depositphotos.com

На велике свято добре піти в храм на службу, поставити свічку і помолитися. Якщо немає такої можливості, то помолитися Богородиці можна і вдома. До неї звертаються з найрізноманітнішими проханнями: моляться наставити на шлях істинний, подарувати мир і злагоду сім'ї, бездітні пари просять про діток, а вагітні - про легкі пологи.

У Різдво Пресвятої Богородиці особливо шанують матерів і намагаються всіляко їм допомогти в цей день. Традиційно в це свято збираються всією сім'єю за столом.

Доброю справою вважається у свято Різдво Богородиці подати щедру милостиню або допомогти нужденним, нехай це буде навіть невелика допомога. Вважається, що добро, зроблене цього дня, обов'язково повернеться, а в оселі буде благополуччя і дитячий сміх.

Раніше ми публікували православний календар на вересень 2023 з датами за новим стилем.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW