У Полтаві містянам запропонують обрати дату відзначення Дня міста7-го вересня у Полтавській міській раді відбувається засідання виконавчого комітету. Розглядають, зокрема, питання дати відзначення Дня міста, яке порушив у своїй петиції полтавець Ігор Ізотов. Нагадаємо, автор петиції запропонував повернути відзначення Дня міста 12-го липня - у день першої літописної згадки про Полтаву.

Із цього питання доповідає Олена Ромас, керівник департаменту культури, молоді та сім'ї.

Вона розповідає, що до департаменту надали інформацію Полтавська обласна організація національної спілки краєзнавців. Вони пропонують дату 29 червня – це за новим календарем день свята Петра і Павла (саме на це свято приходиться перша згадка про Полтаву). Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського також пропонує дату 29 червня, як першу літописну згадку про Полтаву. Полтавський педагогічний університет імені Короленка пропонує дату 5 вересня (дата відновлення Магдебурзького права для Полтави). Полтавський літературний меморіальний музей імені Котляревського пропонує 9 вересня – день народження поета Івана Петровича Котляревського.

У обговоренні член виконкому Олексій Чепурко нагадує, що до 1999 року День міста у Полтаві відзначали саме 12 липня. І наголошує, що не всі полтавці є вірянами однієї релігії, не всі перейшли на новий календар, тому запропонував внести у голосування і цю дату.

У Полтаві містянам запропонують обрати дату відзначення Дня міста, фото-1

Секретар міської ради Катерина Ямщикова пояснює, що буде іще обговорення усіх запропонованих дат під час робочої групи із фахівцями. Після цього сформують список дат, між якими обиратимуть мешканці полтавської громади.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW