Зростання курсу долара: що вплинуло на ситуаціюЗа останні місяці гривня послабилася до долара на готівковому ринку. Серед причин - сезонні фактори. 

Про це повідомляє сайт 0382.

Згідно з Макроекономічним та монетарним оглядом НБУ, основними чинниками послаблення готівкового курсу та розширення спреду стали такі фактори:

  • повернення сезонного чинника - підвищення попиту на іноземну валюту;
  • ситуативне зростання попиту на готівкову валюту через анулювання ліцензії одному великому гравцю на ринку обміну валюти за систематичні порушення.

Також на зростання курсу долара вплинуло те, що незабаром в Україні можуть скасувати фіксований курс долара. Подейкують, що це може статися 15 вересня. На тлі цих чуток українці почали активно скуповувати американську валюту.

В серпні українці придбали більше валюти, ніж продали. Хоча у попередні два місяці спостерігалася зворотна тенденція. Тоді населення більше продавало доларів, аніж купувало.

Загалом з початку цього року в Україні продали 11,874 млрд доларів, а купили – 13,835 млрд.  

Нацбанк відреагував на це збільшенням обсягу доларових інтервенцій на валютному ринку, а також дозволив банкам продаж безготівкової валюти у розмірі до 50 000 гривень.

"Наприкінці місяця спред знову почав звужуватися, зокрема завдяки дозволу НБУ на продаж валюти онлайн, а курсові очікування залишаються стійкими", - додали в Нацбанку.

Завдяки цим дія курс долара на чорному ринку почав стабілізуватись. Але знизився до рівня літа.

Для прикладу, місяць тому середній курс продажу готівкового долара становив 37,52 гривень. А станом на 7 серпня обмінні пункти міста продають долар у середньому по 38,10 гривень.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW