Друга Пречиста: коли святкуємо за новим календарем і що заборонено в цей деньЗ 1 вересня православні українці перейшли на новоюліанський календар. А отже Різдво Пресвятої Богородиці або ж Другу Пречисту святкуватимуть завтра, 8 вересня.

В церковній традиції Різдво Пресвятої Богородиці — одна з найбільш важливих православних дат. Віряни називають це свято "Малою" або "Другою Пречистою" за аналогією з "Великою (Першою) Пречистою", коли вшановують день Успіння Діви Марії.

Історія цього свята не описана в Новому Завіті, а заснована на Церковному Переданні. За переказом, Діва Марія народилася від благочестивих батьків Йоакима та Анни, які довго були бездітними й молилися Богу про потомство. В цей час їм обом з’явився янгол і сповістив, що вони зачнуть і народять дитину, яка буде особливою перед Богом. Дізнавшись радісну новину, подружжя зустрілося біля Золотих воріт Єрусалиму.

Згідно з загальноприйнятим переказом, будинок Йоакима та Анни розташовувався в північно-східній частині Єрусалима, близько до Вифезди. На цьому місці побудували базиліку святої Анни, у крипті якої розташовані стародавні підземні приміщення. Православні ж вказують місце народження Богородиці в безпосередній близькості до Левових воріт, де збудований монастир святої Анни й церква Різдва Богородиці.

Свято Різдва Пресвятої Богородиці почали вшановувати, як окремий святковий день, у другій половині V століття. Про це свідчать писання Константинопольського патрiарха Прокла (439-446 роки) і требник Папи Геласiя (492-426 роки).Покровителем Різдва Пресвятої Богородиці є сама Богородиця, яка є заступницею й помічницею людей у всіх їхніх потребах. Вона є також покровителькою сільського господарства, особливо виноградарства, і дарує благословення на новий урожай.

Що не можна робити на свято Різдва Пресвятої Богородиці

Цього дня є деякі заборони та обмеження, яких треба дотримуватися:

Не можна займатися важкою фізичною працею, як-от оранка, копання, садіння тощо. Це вважається порушенням пошани до Богородиці і невдячністю за її благословення на урожай.

Не можна поганословити й лаятися, а також сваритися та ображати інших людей. Це вважається гріхом і зневажанням Богородиці, яка є матір’ю милосердя й миру.

Не можна змітати на підлогу крихти зі святкового столу та їсти м’ясо й пити алкоголь. Це вважається проявом жадібності й нескромності.

Не можна носити старе, незручне і брудне взуття. Це вважається ознакою неохайності й неуважності до свого зовнішнього вигляду, а також неповагою до Богородиці, яка є матір’ю краси й чистоти.

Батькам не рекомендується купати дитину. Це вважається небезпечним для здоров’я дитини, а також порушенням традиції купати дитину лише в день її хрещення.

Не можна ділитися хлібом із чужими людьми, але можна розділити його з рідними. Це вважається проявом гостинності й родинної згуртованості, а також повагою до Богородиці, яка є матір’ю хліба життя.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW