Поліцейські закликають користувачів мобільного зв’язку захистити свої фінансові номериНещодавно шахраї отримали доступ до банківського рахунку жительки Бердичівського району. Жінка втратила понад 195 тисяч гривень.

Про обставини події потерпіла, 36-річна жителька Ружинської громади, розповіла поліцейським.

Попередньо, до неї зателефонував незнайомець, який назвався оператором мобільного зв’язку. Він повідомив, що саме зараз вони ідентифікують своїх абонентів. Для цього запропонував жінці назвати 4 цифри коду, що надійдуть їй в смс-повідомленні. За її словами, вона відмовилась. Однак упродовж дня на мобільний заявниці надійшло ще кілька телефонних дзвінків від невідомих абонентів. Згодом вона виявила, що її сім-картка заблокована, а з банківського рахунку зникли заощадження.

Слідчі Бердичівського райвідділу поліції розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

За однією з версій, яку нині перевіряють правоохоронці, шахраї отримали частину відомостей про банківський рахунок заявниці та номер телефону, що «прив’язаний» до нього. Надалі вони замовили у оператора мобільного зв’язку дублікат SIM-карти, заявивши про її втрату. Для ідентифікації абонента вказали номери телефонів, з яких були здійснені останні дзвінки. Після отримання контролю над карткою вони використали її для заміни пароля інтернет-банкінгу і, як результат, розпорядилися чужими коштами.

Тож поліцейські радять захистити свій фінансовий номер телефону (той, за допомогою якого ви здійснюєте вхід в електронний кабінет у банківському застосунку та на який вам приходять сповіщення). Для цього можна вчинити такі дії:

  • під'єднати послугу додаткового пароля для здійснення операцій з SIM-карткою через оператора мобільного зв’язку. Це знижує ризики перевипуску вашої картки за стороннього втручання;
  • розміщуючи оголошення про купівлю чи продаж товарів, збори коштів тощо в інтернет-мережі, вказуйте інший номер телефону для зв’язку, що не має стосунку до ваших рахунків;
  • розгляньте можливість переходу на контрактне обслуговування або зареєструйте свій мобільний номер за паспортом, аби унеможливити операції з ним сторонніми особами.

Бердичівський районний відділ поліції

Поліцейські закликають користувачів мобільного зв’язку захистити свої фінансові номери, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW