В Україні виявили кір: симптоми та хто в зоні ризикуВ Україні зареєстровано кілька випадків кору. Ця хвороба є дуже заразною та немає лікування.

Про це повідомляє редакція 056 з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Згідно повідомлення Міністерства охорони здоров'я України в нашій країні зареєстровано кілька випадків кору. Хвороба є небезпечним та високозаразним інфекційним захворюванням. 

Чим саме небезпечний кір?

Хвороба небезпечна своїми наслідками бо може спровокувати серйозні ускладнення: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту, а також до інвалідності та смерті.

Інфекція є надзвичайно заразною - з 10 невакцинованих та без імунітету осіб, які контактували з хворим на кір, 9 також захворіють.

Хто в зоні ризику?

В зоні ризику всі невакциновані діти та дорослі. Крім того, є групи людей, для яких кір є особливо небезпечним, це:

 • діти молодші року, у яких кір може мати тяжкі наслідки.
 • діти з бронхіальною астмою, діабетом, муковісцидозом, онкологічними чи іншими хронічними захворюваннями. Вони також мають вищий ризик серйозних ускладнень після кору.
 • у вагітних хвороба може спричинити передчасні пологи або призвести до народження дитини з критично малою вагою. Дитина може перехворіти на кір в утробі матері та мати серйозні наслідки - пошкодження мозку.
 • високий ризик захворіти мають також невакциновані медичні працівники.

Симптоми кору

Перші симптоми кору з'являються після закінчення інкубаційного періоду, який становить від шести днів до трьох тижнів. У середньому до виникнення перших ознак проходить від 10 до 14 днів після контакту з вірусом.

Початок кору супроводжується появою симптомів, схожих на гостру респіраторну вірусну інфекцію (втома, загальне нездужання, слабкість, головний біль). Інші симптоми кору:

 • сухий кашель;
 • нежить;
 • почервоніння і запалення очей;
 • підвищена температура тіла;
 • сльозоточивість очей;
 • чутливість до світла;
 • м'язовий біль.

Висипання за кору зазвичай з'являються за кілька днів після застудних симптомів, починаються з голови, обличчя та верхньої частини шиї і протягом трьох днів поширюються на нижні та верхні кінцівки. За кору висип має червоний або коричневий колір, плоскі плями, які можуть об'єднуватися і створювати великі осередки ураження. Зазвичай висип не спричиняє свербіння, болю чи дискомфорту. 

Кір у роті може проявлятися появою невеликих червоних плям із біло-блакитним центром на внутрішній поверхні губ і щік (плям Копліка). Також кір може спричиняти біль у горлі (посилюється під час ковтання).

У дорослих кір може протікати без температури в легкій формі. Перебіг кору залежить від форми хвороби та наявності попередньої вакцинації.

За появи зазначених симптомів необхідна консультація інфекціоніста, який після огляду та постановки діагнозу підбере курс лікування. Утруднене дихання, сильна сонливість, вушний біль, діарея та ригідність (скутість) м'язів шиї можуть вказувати на розвиток ускладнень кору, тому пацієнту треба терміново звернутися по медичну допомогу.

Кір у дітей

Кір у малюків може розвинутися через три місяці після народження або після припинення грудного вигодовування через зникнення пасивного імунітету, що передається від матері до дитини через плаценту під час вагітності та через молоко під час годування груддю. На початковій стадії кору в дітей з'являється слабкість, підвищена температура і сонливість. Симптоми кору в дітей:

 • висип за вухами, на обличчі, спині та кінцівках;
 • кашель, нежить і біль у горлі;
 • дратівливість і примхливість;
 • втрата апетиту.

Кашель під час кору в дитини зазвичай триває протягом двох тижнів. 

Кір у дитини може спричинити розвиток вторинної інфекції та призвести до втрати слуху, зору і запалення головного мозку. Важка форма кору вірогідніша в дітей раннього віку (до п'яти років), які мають недостатню кількість вітаміну А або в дітей з ослабленою імунною системою через вірус імунодефіциту людини, нещодавно перенесені інфекції.

Кір під час вагітності

Небезпека кору для вагітних полягає в підвищенні ризику передчасних пологів. Інші можливі ускладнення кору у вагітних:

 • викидень;
 • мертвонародження;
 • низька вага дитини при народженні.

На відміну від краснухи наявність кору під час вагітності не підвищує ризик розвитку вроджених дефектів у дитини. Краснуха в першому триместрі збільшує ймовірність появи у плода вад серця, ураження печінки і селезінки, катаракти, глаукоми, глухоти, запалення легенів і пошкодження головного мозку.

Обов'язкова вакцинація

Специфічного лікування від кору не існує. Єдиним надійним захистом є вакцинація. Зокрема, для захисту від кору достатньо двох доз вакцини, що захищає від кору, краснухи та паротиту. В Україні за Національним календарем профілактичних щеплень їх роблять у 12 місяців (введення першої дози) та в 6 років (введення другої дози).

Невакцинованим дорослим потрібно отримати щонайменше одне, оптимально - два щеплення з інтервалом мінімум у місяць. При цьому дуже важливо зробити це до вагітності, адже жінкам при надії вакцинація від кору протипоказана.

Якщо у дитини має щеплень від кору за віком, якнайшвидше зверніться до педіатра або сімейного лікаря та наздоженіть пропущене. Вакцинація від кору, краснухи та паротиту для дітей до 18 років є безоплатною.

Невакциновані дорослі також можуть захиститися від кору. Щепитися можна в сімейного лікаря або в приватній клініці, але за вакцину доведеться заплатити.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW