У Краматорському районі збільшилась кількість пожеж - ДСНС попереджаютьСьогодні на території Краматорського району гостро стоїть питання щодо збільшення пожеж, що виникають через спалювання сухої рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття.

Все це призводить до знищення біорізноманіття, тваринного світу, виникнення пожеж на відкритих територіях, лісах, а іноді й травмування, або загибелі людей. Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки.

Шановні громадяни! Категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багаття у лісах, за такі дії паліїв чекають багатотисячні ШТРАФИ, - повідомляє ДСНС.

Стаття 77-1 Кодексу України про адміністративну відповідальність.

Самовільне випалювання рослинності або її залишків. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 245 Кримінального кодексу України. Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Пам’ятайте про небезпеку, що може виникнути саме через вашу безвідповідальність!

Природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

При виявленні пожежі – не панікуйте та не приймайте поспішних рішень, а негайно телефонуйте за номером «101».

Читайте також:

  • Пожежа у Костянтинівці: постраждала жінка
  • В пожежі у Краматорському районі загинув чоловік

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW