Внесли ясність: в Україні змінили порядок проходження ВЛКУ зв'язку з розширенням списку осіб, придатних до служби, в Україні змінили порядок проходження військово-лікарської комісії. Вони стосуються проведення медогляду на фондах державних та комунальних закладів охорони здоровʼя.

Про це повідомляє сайт 056 з посилання на Командування Медичних сил ЗСУ.

Ці зміни мають на меті покращити якість медичного обслуговування військовослужбовців, удосконалити порядок проходження ними військово-лікарської комісії та змінити підходи до діагностики цілого ряду захворювань на основі сучасних медичних практик і загальноприйнятих світових класифікацій.

Раніше військовослужбовці, які мали специфічні захворювання, визнавалися обмежено придатними. Вони не підлягали звільненню в запас і продовжували служити практично в усіх частинах, за винятком підрозділів Десантно-штурмових військ, Морської піхоти, Сил спеціальних операцій та деяких інших формувань, чия специфіка вимагає від бійців відмінного стану здоровʼя.

Звільнити таких військовослужбовців не було можливо через відсутність клінічних проявів цих хвороб та порушень функцій організму. Крім того, велика кількість таких пацієнтів своїми професійними діями (навичками) постійно підтверджують свою здатність виконувати поставлені завдання на одному рівні з іншими військовослужбовцями.

Зараз ця концепція не змінилася, тобто зазначені військовослужбовці продовжать служити у підрозділах забезпечення, закладах і установах, як і раніше, під час дії особливого періоду.

Індивідуальний підхід щодо визначення ступеню придатності до військової служби зберігається та по суті цілком відповідає функціональним можливостям таких військовослужбовців часто через безсимптомний перебіг наявних у них патологічних станів або незначний ступінь порушення функцій органів та систем, який дозволяє виконувати завдання за призначенням.

Окрім того, теперішні зміни вносять ясність у порядок проведення медогляду військовозобовʼязаних на фондах державних та комунальних закладів охорони здоровʼя, одночасно конкретизуючи його. Також унормовано створення гарнізонних ВЛК з розміщенням їх у цивільних медзакладах, розблоковано передачу медичних та інших документів військовослужбовців (у т.ч. довідок про обставини травми) в електронній формі.

Водночас удосконалено порядок встановлення причинного звʼязку захворювань (травм, поранень, контузій, каліцтв) з проходженням служби, приведено ряд термінів у відповідність до недавніх змін в нормативних актах вищої юридичної сили (наприклад, найменування видів відпусток за станом здоровʼя).

Також зміни чітко визначають порядок оскарження постанов військово-лікарських комісій відповідно до їх рівнів (ТЦК та СП, гарнізонні, госпітальні, штатні).

Такий крок є частиною системної роботи Уряду та ЗСУ щодо покращення якості медичного обслуговування та забезпечення військовослужбовців під час проходження військово-лікарської комісії.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW