У київському парку проведуть важливий захід для захисту тварин: як долучитися16 – 17 вересня 2023 року гуманістичний рух UAnimals проведе Всеукраїнський марш прибирання ― масштабні акції у п’ятьох національних парках і заповідниках України, де через засмічення та екоцид, спричинений повномасштабним вторгненням росії, страждають і гинуть тварини.

«Приберіть сміття ― захистіть тварин» ― основний заклик маршу.

У 2022 році UAnimals запустив міжнародну кампанію #StopEcocideUkraine, в рамках якої провели сотні акцій в різних країнах. Рух звернувся з офіційною заявою до ООН і закликав створити спеціальний трибунал щодо екологічних злочинів росії. І хоч сьогодні таких механізмів немає, активісти виступають за їхнє створення, тому що це ситуація, якої ще не існувало, тож рішення має бути абсолютно нове, і росія має понести покарання. 

Зараз у рамках #StopEcocideUkraine організатори перетворюють Марш за тварин, який, починаючи з 2017-го, щороку проходив по всій Україні, на практичний захід ― Всеукраїнський марш прибирання, адже екоцид, спричинений вторгненням росії, вимагає радикальних дій.

UAnimals вперше проведе Всеукраїнський марш прибирання на заповідних територіях

За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, через війну вражено 20% природоохоронних територій. Понад 23 000 тонн парникових газів потрапили в атмосферу через пожежі внаслідок ворожих обстрілів. Від бойових дій постраждали 600 видів тварин та 750 видів рослин і грибів, а в українській частині Чорного моря загинули 120 дельфінів. Викиди забруднювальних речовин виявилися катастрофічними, загальні збитки вже сягнули 4,2 млрд доларів. Ця сума наразі не враховує прямі збитки, завдані внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС.

«Ми з перших днів повномасштабного вторгнення взялися рятувати тварин від війни. Ми розуміємо, що наслідки екоциду, який спричиняє росія, жахливі: знищення цілих видів тварин, довкілля. Цього року ми хочемо зробити марш не лише символічною, а й практичною подією. Всеукраїнський марш прибирання ― це наш спосіб подбати про тварин, які опинились під загрозою, — говорить Олександр Тодорчук, засновник гуманістичного руху UAnimals. —Після підриву Каховської ГЕС оголились пляжі, повні сміття, в якому плутаються тварини і страждають. Досі гектари територій забруднені пластиком, який тварини їдять і помирають. Також багато парків, віддалених від зони бойових дій, засмічені та потребують уваги. Ми маємо взятись і очистити ці парки. А заразом звернутись до світової спільноти з закликом покарати росію за екоцид і допомогти Україні впоратись».

UAnimals вперше проведе Всеукраїнський марш прибирання на заповідних територіях

Парки, в яких проходитиме подія: 

1. Національний природний парк «Голосіївський», м. Київ

2. Національний природний парк «Бузький гард», Миколаївська обл.

3. Національний природний парк «Гуцульщина», Івано-Франківська обл.

4. Національний заповідник «Хортиця», м. Запоріжжя 

5. Національний парк «Ужанський», Закарпатська обл. 

Долучитися до Всеукраїнського маршу прибирання можуть активісти кожного міста. Детальна інформація за посиланням https://march.uanimals.org/.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW