Православна Церква України офіційно перейшла на новоюліанський календар: як змінилися дати святВідсьогодні, 1 вересня, Православна Церква України перейшла на новоюліанський календар. У зв’язку з цим дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам՚яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше).

Про це у Facebook повідомляє Православна Церква України.

  • 8 (а не 21) вересня відзначатимемо свято Різдва Пресвятої Богородиці,
  • 14 (а не 27) вересня – Воздвиження Хреста Господнього,
  • 1 (а не 14) жовтня відзначатимемо Покрова Пресвятої Богородиці,
  • з 15 листопада по 24 грудня триватиме Різдвяний піст, а Різдво Христове святкуватимемо 25 грудня.

«В наступному році Петрів піст не буде загальним, бо Свята П’ятдесятниця буде святкуватися 23 червня, а день святих першоверховних апостолів Петра і Павла – вже 29 червня. Отже не існуватиме визначеного періоду посту, який мав би розпочатися за тиждень після дня Святої Трійці. Але для тих, хто бажає поститися за прикладом розвʼязання цього питання в інших Помісних Церквах може бути взятим для посту період після свята святих апостолів Петра і Павла – з 1 по 5 липня», – розповіли в ПЦУ.

Великий піст триватиме з 18 березня по 4 травня. Пасха у 2024 році припадає на 5 травня. Тут нагадаємо, що ця дата є спільною і для тих, хто дотримується юліанського, і для тих, хто живе за новоюліанським календарем. Адже календарна традиція щодо обчислення Пасхалії є загальною для всіх Помісних Православних Церков.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW