Близько 30 закладів освіти були пошкоджені або повністю зруйновані внаслідок військової агресії росії на території Покровського району1 вересня в Україні завжди має особливе значення, оскільки цей день є початком нового навчального року. Військова агресія росії на території України суттєво позначилася на всіх аспектах, зокрема і на освітній сфері. Під впливом військових дій та обстрілів багато шкіл, дитячих садків та інших освітніх закладів у Покровському районі були серйозно пошкоджені. Це створило додаткові виклики для навчальних закладів, оскільки вони втратили місця для проведення навчання.

Бойові дії, розпочаті росією на нашій території, призвели до втрат життя та переселення тисяч громадян, серед яких були  учні, і вчителі. Це призвело до припинення навчального процесу та обмеження доступу дітей до освіти.

Приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини документує воєнні злочини рф на території Покровського району. З відкритих джерел та проведених моніторингів було зафіксовано, що з 24 лютого 2022 рок на території району було пошкоджено:

· один вищий навчальний заклад;

·шість дошкільних навчальних закладів;

·дев’ятнадцять шкіл, включаючи  ліцеї;

· чотири професійно-технічних училища, включно з коледжами.

Від початку повномасштабного вторгнення, місто Покровськ неодноразово було піддане ракетним обстрілам, в результаті чого заклади освіти зазнавали руйнувань. Наймасивніший обстріл стався 18 лютого 2023 року, коли зранку російські військові пошкодили чотири освітні споруди. На жаль, це не останній випадок, коли у місті були пошкоджені освітні заклади. Ще на початку війни від вибухової хвилі постраждав професійний ліцей, а минулого літа руйнувань зазнала одна з шкіл.Загалом за півтора роки війни у Покровську пошкодження різного ступеня від зруйнованого корпусу до пошкоджених вікон та стін, зазнали п'ять освітніх закладів: три школи, один вищий навчальний заклад, один коледж та один технічний ліцей.

У сусідньому місті Мирноград від обстрілу був пошкоджений один заклад освіти - 14 вересня 2022 року ракетний удар призвів до серйозних пошкоджень будівлі ліцея.

Зруйновані заклади освіти в Покровському районі Донецької області – це лише одна з багатьох болючих наслідків військової агресії рф в Україні. Відновлення освітньої системи є важливим завданням для трансформації району та формування майбутнього, в якому діти матимуть можливість отримувати якісну освіту.

У рамках ініціативи "Трибунал для Путіна" приймальня УГСПЛ м. Покровськ продовжує документування воєнних злочинів. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, зверніться за телефоном: +38050197875.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW