Не всі помідори можна вживати в їжу: які ознаки свідчать про те, що овоч неналежної якостіІснує багато видів помідорів, які відрізняються за розміром, кольором, відтінками тощо. Тому без пильної уваги визначити, які з них – якісні та смачні, а які - не придатні до споживання, не так вже й легко.

У цьому питанні допомогла розібратись експерт із вирощування свіжих овочів Маргарет. Вона розповіла виданню Crate&Basket, за якими ознаками можна швидко відрізнити якісний помідор.

Колір шкірки та м'якоті

Дефекти фарбування помідорів можуть пояснюватись особливостями сорту. Але варто бути обережними з плодами, які мають нерівний колір, на яких є плями та посвітління у хвостика.

Відмовитись слід від зелених помідорів, адже ці плоди недозрілі, можуть гірчити й містити отруйну речовину - соланін. Чим зеленіший помідор - тим більше в ньому цієї небезпечної сполуки.

Звернути увагу потрібно на прожилки всередині. Жорсткі білі прожилки бувають у зрілих плодів та у гібридів. Якщо прожилки зелені – це свідчить про несприятливі умови вирощування плодів (нестача калію і кальцію, хвороби рослин, перепади температур, сильна спека).

Пошкодження

Якщо на поверхні помідорів є тріщини, плями, зморшки, ознаки цвілі, то від таких плодів слід відмовитись. Усе це вказує на те, що овоч зіпсований і може бути небезпечним для здоров'я.

Запах

Помідори повинні мати приємний запах. Якщо ж ви відчуваєте гнильний, гіркий або неприємний запах, не вживайте такі овочі в їжу.

Сік

Якщо помідори мокрі від соку, це означає, що їх потрібно негайно використати або викинути. Також на зіпсовані плоди вказує велика кількість плодових мушок.

Як і скільки зберігати помідори

Якщо помідори стиглі, їх можна зберігати до 7-10 днів при кімнатній температурі. Тримати овочі слід подалі від сонячного світла, при цьому бажано, щоб плоди не торкалися один одного, а хвостики були спрямовані вгору. Не можна зберігати їх у пластиковому пакеті.

Також зрілі помідори можна зберігати до 10 днів у холодильнику. Але за такого способу псується їхній смак та аромат.

Незрілі помідори можна зберігати до 15 днів, залежно від ступеня незрілості.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW