У Житомирі відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр29 серпня у Житомирі відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Навчальний центр створили на базі Житомирського медичного інституту.

Житомирська область слідом за Донецькою долучилися до пілотування універсально-прогресивної моделі патронажу (УПМП). 15 закладів охорони здоров’я регіону вже надають таку послугу та забезпечують якісно іншим доглядом новонароджених та дітей віком до трьох років. Також здійснюють допологовий патронаж до родин, які чекають на народження дитини. Цього року проєкт із впровадження цієї моделі масштабується на 11 регіонів в Україні.

Тренінгово-ресурсний центр дозволить запровадити окрему освітню програму щодо впровадження УПМП. Саме тут навчатимуть медиків (універсально-прогресивній моделі патронажу та наочно демонструватимуть, як взаємодіяти із родиною в домашніх умовах.

Аби сім’ї з дітьми бачили у команді – патронажна медична сестра та педіатр – фахівців, яким можна довіряти, та до яких можна та потрібно звертатися з усіма питаннями. Адже за цією моделлю патронажна медсестра вдома, у звичному середовищі, може проконсультувати батьків з різних питань щодо здоров’я та розвитку їх дитини.

«Цей тренінгово-ресурсний центр щодо впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу – це початок нового етапу в реалізації нашого проєкту. Ми масштабуємося на 11 областей України, де медична спільнота починає впроваджувати нові послуги домашніх візитів для родин із дітьми.

Турбота з народження вдома» – це не лише назва програми, яку підтримує на державному рівні Міністерство охорони здоров’я України, а на міжнародному Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), а й філософія цього центру та проєкту з впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу», – наголошує керівниця крос-секторального проєкту ЮНІСЕФ у Житомирській області Маргарита Сіранчук.

На відкриття завітали заступник голови офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Веера Мендонка та голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Також передали обладнання для телемедицини від ЮНІСЕФ для Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Дарницького району м. Києва, Центру первинної медико-санітарної допомоги тетіївської міської ради, Центру первинної медико-санітарної допомоги Печерського району м. Києва, Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Подільського району м. Києва, Бучанському центру первинної медико-санітарної допомоги, Медичному центру ТОВ «Пролісок+» м. Малина, Овруцькому центру первинної медико-санітарної допомоги, Центру первинної медико-санітарної допомоги Радомишльської міської ради, Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Святошинського району м. Києва, Житомирському медичному інституту.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW