У Тернополі стартує прийом проєктів на "Громадський бюджет 2024"У перший день осені в Тернопільській громаді стартує «Громадський бюджет-2024» – конкурс, який надає можливість долучитися до розподілу частини коштів з місцевого бюджету шляхом створення проєктів для покращення інфраструктури у населених пунктах громади та голосування за них.

Які проєкти отримають найбільшу підтримку та реалізуються у 2024 році за кошти місцевого бюджету – вирішуватимуть жителі Тернопільської громади.

Про це повідомляють на сайті ТМР.

Прийом проєктів на участь у «Громадському бюджеті-2024» триватиме з 1 до 30 вересня 2023 року.

На реалізацію проєктів-переможців Громадського бюджету у наступному році передбачено понад 23 мільйони гривень. З цієї суми 30% коштів будуть спрямовані на малі проєкти, 70% – на великі. Також цьогоріч згідно з Положенням «Про громадський бюджет» на проєкти категорії «Освіта» виділяється не більше 30% від загальної суми Громадського бюджету.

Хто може подати проєкт?

Автором проєкту може бути як одна особа, так і група осіб (у цьому разі проєкт подається одним з авторів). Це можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України, та на момент подання проєкту досягли 16-річного віку.

Які проєкти та з яким бюджетом можуть бути подані?

До участі у конкурсі приймаються малі проєкти (вартість реалізації проєкту – від 1000 до 500 000 гривень) та великі проєкти (від 500 000 до 2 000 000 гривень). Проєкти повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури громади (наприклад: вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, територій школи, медичних закладів тощо).

У разі, якщо реалізація проєкту передбачає використання земельної ділянки, вона повинна належати до власності територіальної громади та не перебувати у власності/користуванні фізичної та/або юридичної особи (окрім ОСББ).

Результат проєкту має бути загальнодоступними та безкоштовним для всіх жителів громади.

"Звертаємо увагу! Заборонено подавати проєкти для реалізації на території тих установ, організацій, де в попередні три роки вже відбувалася реалізація проєктів-переможців Громадського бюджету", - нагадують у міській раді

Як подати проєкт?

Проєкт подається особисто автором або одним із авторів проєкту:

  • у паперовому вигляді у Центрі надання адміністративних послуг (м. Тернопіль, вул. Князя Василя Костянтина Острозького, 6);
  • в електронному вигляді, шляхом заповнення відповідної форми на Е-сервісі «Громадський бюджет».

Впродовж семи календарних днів з дня подачі проєкту автор підтверджує підтримку поданого проєкту голосами не менше 15 жителів громади, ідентифікованих за допомогою Bank ID/Mobile ID через Е-сервіс «Громадський бюджет».

Кожен автор може подати не більше, аніж один великий та один малий проєкт, реалізація якого відбуватиметься коштом громадського бюджету.

Традиційно, з 1 вересня для авторів будуть проводитися консультації щодо заповнення проєкту. Про час та місце їх проведення буде повідомлено додатково на сайті Тернопільської міської ради (стежте за анонсами).

З Положенням про Громадський бюджет можна ознайомитися тут.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW