Як довго слід зберігати квитанції про оплату комунальних послугПлатіжні квитанції за комунальні послуги є важливими документами, які підтверджують оплату за газ, електроенергію, воду та інші послуги. Вони можуть стати аргументом у разі виникнення суперечок або потреби довести факт оплати. Давайте розглянемо основні аспекти щодо зберігання платіжних квитанцій та правила, які варто врахувати.

Які дані там мають бути

Квитанція про оплату послуг має юридичну силу. Однак важливо, щоб на ній були зазначені такі дані:

  • показники лічильників: якщо вартість послуг обчислюється на підставі вимірювань лічильників, то їхні показники повинні бути зазначені на квитанції;
  • суми до оплати: детальна інформація про суми, які підлягають оплаті, також повинна бути вказана на квитанції;
  • особисті рахунки та реквізити: квитанція повинна містити особистий рахунок клієнта та всі необхідні реквізити компанії, яка надає комунальні послуги.

Як довго слід зберігати квитанції

Нормативний акт не визначає конкретного строку зберігання платіжних квитанцій. Проте, важливо врахувати, що давність позовної заяви стосовно суперечок, пов'язаних з оплатою комунальних послуг, спливає через 3 роки з моменту виникнення проблемної ситуації. Таким чином, зберігання квитанцій упродовж цього терміну може бути важливим фактором у разі потреби довести факт оплати.

Якщо послуги були оплачені через інтернет, квитанції можуть зберігатись в електронному форматі. Проте, важливо мати на увазі, що в судовій діяльності надруковані квитанції без офіційних печаток організації можуть бути неприйнятними. Для забезпечення юридичної ваги в суді, рекомендується звернутися до банку та отримати повноцінну квитанцію з печатками та датами оплати.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW