На Дніпропетровщині не можна купатися в річках: щотижневий моніторингНа Дніпропетровщині регулярно перевіряють якість питної води та стан річок. Особлива увага територіям, що постраждали від підриву окупантами Каховської ГЕС. Загалом минулого тижня взяли майже 290 проб.

Про результати їх дослідження говорили під час брифінгу в обласній військовій адміністрації, передає редакція 056. 

Головний спеціаліст управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Маргарита Малишева розповіла, що в регіоні збирається інформація, як мешканці громад, постраждалих від підриву Каховської ГЕС, забезпечені водою: «Слідкуємо за дотриманням санітарно-епідемічних вимог у пунктах її видачі. А ще перевіряємо якість тієї, що подається централізовано, та стан річок. Таку роботу проводимо постійно». 

Тільки минулого тижня для дослідження взяли майже 190 проб питної води. Їх перевірили на мікробіологічні та фізико-хімічні показники. Деякі з них відхилені від норми. Втім це явище сезонне, запевнила фахівчиня.

«Питна вода у Дніпрі та регіоні залишається безпечною, – додала Маргарита Малишева. – А от щодо річок, вкотре хочу наголосити – не можна у них купатися. Офіційно цьогоріч пляжі не відкривали, а тому від їх відвідування необхідно утриматися».

До того ж дослідження водойм регіону подекуди виявили завищену кількість лактозопозитивної кишкової палички.

«Відхилення за цим індексом зафіксовані у Кам’янському водосховищі. А також річках Дніпро та Самара. Цей показник коливається щоліта. Та нині подекуди, через аномальну спеку, така паличка розмножується дуже швидко. Її потрапляння в організм людини у великій кількості, може спричинити значні розлади роботи шлунково-кишкового тракту. Особливо це стосується дітей», – пояснила фахівчиня.

Такі ж проблеми зі здоров’ям може спровокувати холероподібний вібріон. Раніше його виявили у водоймах Дніпра, Підгородного та Нікопольщини. Натомість Маргарита Малишева зауважила – ця бактерія не викликає захворювання на холеру.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW