Систематично втрачав свідомість: тернополянину зробили унікальну операцію на головному мозкуТернополянину Василю Погубилу зробили операцію на головному мозку. Чоловікові 27 років. Він розповів Суспільному, що йому видалили утворення, яке провокувало епілептичні приступи.

"У мене до операції були сильні судомні напади з втратою свідомості. Їх було декілька. Це було два судомні напади.

Потім мене відправили на магнітно-резонансну томографію голови, виявили утворення в правій скроневій частині головного мозку і я звернувся до Павла Васильовича. Він одразу порекомендував, що це утворення потрібно видаляти, поки воно не поширилося на інші відділи головного мозку. І, відповідно, судомні напади продовжувалися б до кінця життя і ніхто не знає, чи це утворення могло б рости і чи воно провокувало б знову такі сильні судомні напади".

Пацієнт лікарні

Пацієнт лікарні

Василь Погубило в лікарні. Фото: Суспільне Тернопіль

Завідувач відділення нейрохірургії Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Павло Бідзіля каже, таку операцію в Тернополі провели вперше.

"Для того, щоб проводити ці хірургічні втручання, використовувати ці новітні методи лікування, а також впроваджувати їх в практику, ми з колегами відвідали багато європейських центрів навчання. Буквально за останній рік це Італія, Швейцарія, Франція, тобто там, де це вже є рутина, ми дуже багато можемо побачити, вивчити".

Операцію провели 22 серпня, розповів нейрохірург Петро Гудак.

Лікарський огляд

Лікарський огляд

Петро Гудак оглядає Василя Погубила. Фото: Суспільне Тернопіль

"У цього пацієнта був діагноз — фокальна кортикальна дисплазія. Це така форма ураження головного мозку, симптомами основними якої є епілепсія, яка рефрактерна до медикаментозної терапії. У таких випадках єдиним методом лікування пацієнтів є хірургія.

Слід сказати, що хірургія такої патології з’явилася у світі взагалі недавно. Операція була виконана під так званим нейронавігатором. У програмне забезпечення вводиться ситуація, вводиться знімок з МРТ, де ми бачимо ураження головного мозку, і потім спеціальними датчиками ми находимо чітко те вогнище, яке є в діаметрі приблизно 1,5 сантиметра, після чого ми видаляєм це вогнище", — каже нейрохірург.

За словами Петра Гудака, через кілька днів Василя Погубила випишуть.

Чоловік у лікарні

Чоловік у лікарні

Василь Погубило в лікарні. Фото: Суспільне ТернопільAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW