На Буковині відкрили музей-садибу Анни Дущак за 650 тисяч гривеньУ Чернівецькій області під вірші та пісні мисткині відкрили музей-садибу.

У селі Тисовець Великокучурівської громади відкрили музей-садибу буковинської поетеси Анни Дущак. 

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Оселю, де побачила світ й виросла поетеса, вдалося відновити завдяки ініціативі місцевої громади, ще до початку великої війни.

На роботи виділили 650 тисяч гривень, які виділили з місцевого бюджету. 

На урочистому відкритті музею-садиби Анни Дущак був присутній Петро Брижак - керівник відділу супроводу реформ та аудиту місцевих програм Чернівецької обласної ради. Він вручив подяки від імені Чернівецької обласної ради особам, які зробили значний внесок у створення музею, у тому числі голові Великокучурівської громади Василя Тодеренчука.

Люди приносили предмети побуту та інтер’єру у хату Анни Дущак. У музеї є фото, речі та збірки її творів. 

Відкриття пройшло у супроводі звучання віршів Дущак та пісень на її слова. За допомогою відеозв'язку зв’язались із Ксенією Гапій, подругою Анни Дущак з США, яка поділилася своїми спогадами про поетесу.

Довідково:

Анна Кирилівна Дущак відома як українська поетеса та новелістка. Вона прийшла на світ 15 жовтня 1959 року в селі Тисовець. У неї виникли серйозні проблеми зі здоров'ям в її шістнадцятирічному віці у 1975 році. Через неправильно встановлений медиками діагноз та надане лікування призвели до того, що вона стала нездатною рухатися, а згодом і зовсім була лише на ліжку.

Творчість стала джерелом втіхи для Анни Кирилівни. Вона створювала збірки своїх поезій та новел, присвячуючи їх своєму рідному краю, видатним особистостям, а також своїм близьким і друзям. Зміст творів відображав її власні випробування, роздумує над сенсом людського життя, і вони були вираженням протесту проти жорстокого ставлення до навколишнього середовища і природи. Сто її творів були застосовані в музиці. У 2007 році вона стала лауреаткою Всеукраїнської премії "Жінка III тисячоліття". Її нагородили літературно-мистецькою премією імені Сидора Воробкевича у 2009 році. Анна Кирилівна була також членкинею Національної спілки письменників України. Вона померла 17 лютого 2010 року.

Читайте також:

  • На Буковині планують відкриття музею-садиби на честь української поетеси Анни Дущак
  • На Буковині в одній з громад відкрили меморіальну дошку захисникам

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Найактуальніші новини читайте у нашому Viber (новини Чернівців)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW