Полтавщина за темпами деімперіалізації та дерусифікації у п'ятірці лідерів в УкраїніЗа темпами деімперіалізації та дерусифікації Полтавська область опинилась серед лідерів в Україні. За версією громадського проєкту «Деколонізація. Україна» Полтавщина посіла п'яте місце.

Про це розповіла Вікторія Пилипенко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОВА, її цитує пресслужба ПОВА.

За словами пані Вікторії, наступним напрямом деімперіалізації є деглорифікація російської імперської політики стосуватиметься літературних творів, які знаходяться у бібліотечних фондах. Наразі бібліотеками області вилучено з публічного простору понад 200 тис. примірників зазначеної літератури.

«Потребує окремої уваги питання дерусифікації у назвах продуктів харчування. За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, протягом 2023 року виявлено 25 фактів порушення рекламного законодавства в частині розміщення реклами мовою агресора. За результатами розгляду справ накладено штрафів на суму 70,5 тисячі гривень», – зауважила Пилипенко.

Процес реалізації вимог Закону має певні етапи та повинен завершитися до 27.07.2024. У місцевих рад є 6 місяців, щоб вилучити з публічного простору назви та пам’ятники, присвячені російським імперським діячам та географічним об’єктам країни-агресора.

Якщо протягом цього строку місцеві ради не виконають норми Закону, такі повноваження перейдуть до голів територіальних громад, які повинні їх виконати протягом наступних 3 місяців. Якщо і голови територіальних громад не усунуть символіку російської імперської політики, то цю функцію виконають обласні адміністрації протягом наступних 3 місяців.

Нагадаємо, у Полтаві завершилося голосування за перейменування вулиць та провулків.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW