Усі рахунки та перекази громадян можуть контролювати податкова та чиновники: чи діє в Україні банківська таємницяКабмін виніс пропозицію щодо відкриття банківської таємниці зниклих осіб. Відповідний законопроєкт №9325 зареєстрований у Верховній Раді. Нововведення впроваджуються на тлі того, що від принципів захисту банківської інформації відходять у всьому цивілізованому світі, повідомляє OBOZREVATEL.

Водночас уже зараз банківська таємниця в Україні може бути порушена на запит правоохоронних та податкових органів, Мінфіну, судового виконавця тощо. Статтею 62 статті закону "Про банки та банківську діяльність" передбачається, що банківська таємниця може розкриватися у разі вимоги податкової.

Доступ до банківської таємниці має Мінфін при верифікації одержувачів державних виплат (пенсії, субсидії). Розкрити банківську таємницю можливо для нотаріусів, виконавців судових рішень, правоохоронців та тих, хто отримав рішення суду.

Банківської таємниці в нас фактично не існує. На запит податкова вже давним-давно може отримати інформацію, – зазначив адвокат Ростислав Кравець.

Чи вся банківська інформація про осіб потрапляє до податкової

Як розповіли в одному з банків, вимоги розкрити банківську таємницю від податкової надходять значно рідше, ніж від виконавців судових рішень. При цьому банки зацікавлені у банківській таємниці, тому самостійно жодну інформацію нікому не передають. А ось при отриманні офіційного запиту вони мають це зробити.

На думку Кравця, проблеми із розкриттям банківської таємниці не торкнуться абсолютної більшості українців. Шанси на розкриття банківської таємниці збільшуються, якщо особа стає фігурантом розслідування (наприклад, у шахрайстві, відмиванні коштів), при поданні заяви на оформлення державної допомоги.

Єдине, що може на 100% захистити, – легальний дохід, який дасть змогу пояснити будь-який ваш переказ, великі витрати тощо, - зазначив адвокат.

Фінансовий моніторинг банків

Варто враховувати, що банки самі здійснюють фінансовий моніторинг, шанси на потрапляння під який значно більші. Особливо це стосується тих, хто часто переказує гроші або отримує великі суми на картку. Тоді банк має право звернутися з проханням документально підтвердити джерела походження коштів.

В Україні поки що немає автоматичного обміну інформацією між банками, податковою, органами влади та правоохоронцями. При цьому Нацбанк змушує банки посилювати фінансовий моніторинг клієнтів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW